Pracownia modelarska przy Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach powstała na początku 2017 podczas ferii zimowych. Wtedy to w ofercie dla młodych mieszkańców gminy Masłów znalazły się zajęcia z budowania balonów na ogrzane powietrze. Duże zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu dały zalążki do tego by w marcu 2017 r. rozpoczęły się stałe zajęcia modelarskie.

Obecnie zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży z terenu gminy Masłów. Do modelarni uczęszcza na stałe kilkanaście osób, a zajęcia odbywają się w Świetlicy Samorządowej w Ciekotach gdzie od 2019 r. na poddaszu zostało wydzielone
i urządzone pomieszczenie modelarni.

W ramach zajęć budowane są modele kosmiczne, latające swobodnie, na uwięzi i kierowane zdalnie. Celem działalności jest szerzenie kultury technicznej, propagowanie wiedzy lotniczej i modelarstwa, pobudzanie twórczości i kreatywności mówi instruktor prowadzący zajęcia Grzegorz Poliszuk.

Ciekocka modelarnia uczestniczy w zawodach modelarskich na terenie całego kraju startując w imprezach organizowanych przez kluby modelarskie w Krakowie, Opocznie, Włocławku, Katowicach, Gliwicach, Tarnobrzegu czy Chełmie.


Choć początki były trudne, uczestnicy mają już na koncie znaczące sukcesy. W tym roku w Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych Wicemistrzem Polski w klasie szybowców termicznych klasy F3J/M został Szymon Adamiec, w klasie modeli akrobacyjnych na uwięzi klasy F2B/M II Wicemistrzem Polski został Kamil Kmieć.