niedziela, 5 maja, 2024
Strona głównaSportAleksander Skowroński wygrał regaty w Cedzynie

Aleksander Skowroński wygrał regaty w Cedzynie

Młody żeglarz z Miasta i Gminy Morawica wygrał kolejne regaty. Tym razem Olek Skowroński zdobył trzy puchary w regatach Eneris Races na zalewie w Cedzynie. Na drugim miejscu podium w swojej kategorii została sklasyfikowana Urszula Skowrońska. Relacja z regat poniżej.

W dniach 19-20 września 2020r. na akwenie wodnym w Cedzynie rozegrane zostały regaty żeglarskie Eneris Races Challenge z wyścigami o Puchar Gminy Masłów  i Górno. Mimo, że rywalizacja była zacięta do ostatniego wyścigu i na ostatnie metry bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Skowroński zdobywając w każdej kategorii 1 miejsce. Pobił swój rekord przywożąc trzy puchary do domu. Przypomnijmy, że Aleksander Skowroński jest zawodnikiem Kadry Wojewódzkiej UKS Zalew Kielce. Ten drobniutki jedenastoletni chłopiec, bardzo pracowity, szlifujący swój wielki talent, zawsze wkłada maksimum serca i wysiłku w to co robi. W tym roku zdobył już 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Tarnobrzegu, przywożąc dla swojego klubu najwięcej punktów. Przygodę z żeglarstwem zaczął niedawno, a już gromadził wiele pucharów i dyplomów za swoje osiągnięcia. W regatach brała również udział jego starsza siostra Urszula, której nie udało się pokonać brata i zajęła 2 miejsce w klasie optimist  dziewcząt.     Debiut w regatach zaliczył także najmłodszy żeglarz w rodzinie, Mateusz. Mimo, iż był najmłodszym zawodnikiem tych regat i drugiego dnia wiał silny wiatr, nie poddał się i ukończył wszystkie wyścigi zajmując 8 miejsce w klasie optimist UKS chłopców. Kolejne regaty młodych żeglarzy z Bilczy już w październiku.