Powoli kończy się letnia aura i następują deszczowe jesienne dni. Na jeden z ostatnich słonecznych weekendów gmina Sitkówka-Nowiny przygotowała atrakcje sportowe dla wszystkich – od najmłodszych po seniorów.

 

Biegi przełajowe dla najmłodszych

Już w najbliższą sobotę, 21 września na stadionie w Nowinach o godzinie 9.00 rozpocznie się XXI EDYCJA BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH oraz XVI Memoriał Jana Bieńkowskiego.


– Do udziału w zawodach zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 3-15 lat. Będą one rywalizowały ze sobą w kategoriach wiekowych na dystansach dostosowanych do ich możliwości – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowinach Joanna Wojcieszyńska.

Na dystansie 100 metrów zmierza się przedszkolaki, w biegu małolata na dystansie 300 metrów wezmą udział dzieci w wieku 7-9 lat, uczniowie w wieku 10-12 lat przebiegną 600 metrów, a na dystansie 800 metrów w biegu  o tytuł mistrza podstawówki walczyć będą 13-15-latki.

Zapisy do biegów przyjmowane są przed startem w miejscu zawodów. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki.

 

Nowińskie kominy

Również w sobotę odbędzie się po raz siódmy Bieg o Nowińskie Kominy. – To bieg cieszący się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób rozpoczynających swą przygodę z bieganiem. Trasa liczy 5 km. Jest niezmienna od lat i przebiega drogami asfaltowymi na terenie Gminy Sitkówka – Nowiny ze startem i metą na stadionie w Nowinach– mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach Jacek Kania.

 

Wielki finał rowerowych rajdów

 

Od marca każdego miesiąca gmina Sitkówka-Nowiny organizowała rajdy rowerowe dla mieszkańców i sympatyków gminy. – Każdorazowo liczyły od 15 do 30 kilometrów i przebiegały nie tylko przez teren naszej gminy, ale i sąsiadujących miejscowości. Wzięli w nich udział zarówno młodzi, jak i starsi: jeździli z nami emeryci, ale i niespełna roczniaki – w specjalnych przyczepkach – mówi wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.

22 września już po raz ostatni wyruszą na rowerowy szlak uczestnicy rajdu. – Trasa będzie wiodła przez Trzcianki, Wolę Murowaną, czerwoną Górę aż do Szewc – mówi wójt. – W świetlicy w Szewcach, gdzie tradycyjnie spotykamy się po zakończeniu rajdu na jego uczestników czekają pieczone ziemniaki i przysmaki z grilla. Dla najbardziej wytrwałych rowerzystów, którzy zbierali pieczątki przez cały sezon mamy niespodzianki. Będą też konkursy z nagrodami od naszych sponsorów, m.in. koszulka z podpisami piłkarzy Korony Kielce, vouchery od Siedliska Carownica czy gadżety sportowe od Wodociągów Kieleckich i Trzuskawicy. Atrakcji z pewnością nie zabraknie – dodaje.

Podczas rajdu prowadzona będzie zbiórka charytatywna dla małego Jasia z Kowali.

Start: 22 września o godzinie 13.30 spod basenu Perła w Nowinach.

Galeria