3.5 C
Kielce
sobota, 19 września, 2020
Strona główna Aktualności Aktywnie w Podzamczu. Konkursy dla wychowanków

Aktywnie w Podzamczu. Konkursy dla wychowanków

Zobacz

Aktorzy odwiedzili seniorów z Mniowa. Był niezapomniany spektakl!

„Piosenka jest dobra na wszystko” - pod takim hasłem w Klubie Seniora w Mniowie zorganizowano spektakl wystawiony przez krakowskich...

Nowy pomnik przyrody w Nadleśnictwie Daleszyce

zdjecie: FB, Nadleśnictwo Daleszyce Góra Kamień położona na terenie leśnictwa Trzemosna uzyskała status pomnika przyrody nieożywionej. Pomnikami przyrody, w rozumieniu przepisów...

To był aktywny czas dla wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu. Ośrodek zorganizował dla nich konkursy i warsztaty profilaktyczne. Podopieczni wykazali się dużym zaangażowaniem.

Młodzież z grupy III w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, wzięła udział w konkursie „Kartka dla mamy”. Podopieczni wykonali je różnymi technikami plastycznymi, redagowali życzenia, pisali wiersze. Po zajęciach kartki trafiły do mam. Laureaci za udział w przedsięwzięciu otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

I miejsce zajął: Mateusz Jarosz

II miejsce : Dominik Koczaj

III miejsce : Łukasz Smyczek

MOW w Podzamczu przeprowadził również drugą edycję konkursu „Znam regulamin wychowanka”. Wzięło w nim udział 24 podopiecznych, którzy pracowali w 12 parach. Konkurs składał się z 4 rund. Konkurencje były bardzo różnorodne, każda z nich była formą zabawy. Nie zabrakło przebijania balonów czy wybierania spośród kolorowych kół. Walka od początku była wyrównana, wychowankowie wykazali się dużą wiedzą i świetną znajomością regulaminu.

Nagrody zdobyli:

Miejsce I – Klaudia Matusik i Oliwia Karwacik

Miejsce II – Dominik Koczaj i Kręcichwost Mateusz

Miejsce III – Martyna Dzięba i Zuzanna Cuber

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci pendrive, artykułów szkolnych i słodyczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek oraz podziękowania za udział. Zostały one uroczyście wręczone przez dyrektora ośrodka, Bogdana Kalwata.

Kolejnym przedsięwzięciem, w którym uczestniczyli podopieczni placówki były warsztaty profilaktyczne pt. „Zdrowie prokreacyjne”. Miały one na celu usystematyzowanie wiedzy o chorobach przenoszonych drogą płciową oraz o sposobach na ich unikniecie. Warsztaty zostały opracowane na podstawie materiałów z programu „W stronę dojrzałości” przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Wychowankowie brali udział w warsztatach w parach. Zajęcia składały się z trzech etapów.

W pierwszym etapie wychowankowie wysłuchali prelekcji na temat negatywnego wpływu nikotyny, marihuany, alkoholu i substancji psychoaktywnych na zdrowie prokreacyjne oraz zostali uświadomieni, jaki wpływ ma zdrowy styl życia, odżywianie na możliwość poczęcia dziecka w przyszłości. Następnie omówione zostały najważniejsze choroby wirusowe i bakteryjne przenoszone drogą płciową. Omówiono drogi zakażenia, objawy i sposoby leczenia. W trakcie prelekcji wykorzystano prezentacje multimedialne.

Etap drugi polegał na rozwiązaniu zadań na kartach pracy na podstawie tego, co uczniowie zapamiętali z prelekcji o chorobach przenoszonych drogą płciową.

Etap trzeci był częścią artystyczną. Wychowankowie z różnych materiałów plastycznych wykonywali plakaty profilaktyczne na temat zdrowia prokreacyjnego.

Po warsztatach profilaktycznych ze zdrowia prokreacyjnego odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowiu Prokreacyjnym. Wychowankowie przygotowywali się już wcześniej do zagadnień związanych z możliwością poczęcia dziecka oraz przyczynami bezpłodności i czasowej niepłodności par. Podczas konkursu rozwiązywali test jednokrotnego wyboru. Uczniowie poradzili sobie z zadaniami na bardzo wysokim poziomie, ale najlepsi byli:

I  miejsce: Anna Poliwoda i Tomasz Wąsowski

II miejsce: Agata Gajdek i Klaudia Ożga

III miejsce: Dominik Koczaj i Mateusz Jarosz

Na zakończenie obecni nauczyciele oddawali anonimowo głosy na najlepsze ich zdaniem plakaty wykonane na warsztatach. Poziom był bardzo wyrównany, ale udało się wyłonić zwycięzców.

Miejsce I zajęli: Oliwia Karwacik i Klaudia Matusik

Miejsce II zajęli: Dominik Koczaj i Mateusz Jarosz

Miejsce III zajęli: Zuzanna Cuber i Piotr Borowiecki

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

blank

Aktualności

Nie zwlekaj, spisz się i wygraj! W Urzędzie Gminy w Piekoszowie czekają upominki!

  Każda osoba, która od 5 do 9 października zgłosi się do punktu spisowego (udostępnionego w Urzędzie Gminy w Piekoszowie)...

Informacja

Od poniedziałku 21 września 2020 roku będzie więcej połączeń transportu publicznego na terenie gminy Morawica. Dodatkowe kursy uruchomione zostały na trasach Chmielowice - Kielce...

Prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Lipowicy

Prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Lipowicy - galeria

Serownia zagrodowa w gminie Łagów

  Antoni, Edward i Franciszek – dla mieszkanki naszego powiatu - Beaty Cichopek te imiona mają szczególne znaczenie. Właśnie tak nazywają się jej sery, które...
blank

Polecamy