3.5 C
Kielce
sobota, 18 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościAkademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu – spotkania z ekspertami i warsztaty...

Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu – spotkania z ekspertami i warsztaty GOZ

Zobacz

W dniach 16 – 17 grudnia w Kieleckim Parku Technologicznym odbywają się spotkania ekspertów w dziedzinie gospodarki cyrkularnej z przedsiębiorcami, organizowane przez Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO z siedzibą w Warszawie oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z siedzibą w Warszawie przy wsparciu marszałka województwa świętokrzyskiego, w związku z realizowanym projektem pt.: „Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu”.

W gronie ekspertów, opowiadających o transformacji cyrkularnej znaleźli się: dr Agnieszka Sznyk – prezes Instytutu INNOWO z Warszawy, Maja Wasilewska z Departamentu Analiz i Strategii PARP, prof. ALK dr hab. Bolesław Rok, dr hab. Joanna Kulczycka IGSMiE PAN z Krakowa, kierownik Zakładu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
W pierwszym dniu spotkania w panelu dyskusyjnym, poprowadzonym przez prof. ALK dr hab. Bolesława Roka zabrali głos Wioletta Czarnecka, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa, Klimatu i Środowiska UMWŚ, mgr inż. Artur Pawelec z Ośrodka Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej, Laboratorium Przemysłowego Niskoemisyjnych i Odnawialnych Źródeł Energii, Tadeusz Pęczek prezes Zarządu Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego “Pro Civis”, Paweł Łaski prezes Zarządu Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Sp. z o.o. Paneliści opowiadali m.in. o współpracy z przedsiębiorcami na rzecz GOZ-u oraz o szansach i barierach w jego rozwijaniu. W kolejnym panelu, o wdrażaniu GOZ wypowiadali się: Bogumiła Czerwiec prezes Zarządu Bioselect Sp. z o.o., Ewa Półchłopek KAM RMR&PA Menadżer ds. Paliw Alternatywnych i Recyklingu VIVE Textile Recycling, Kamil Lachowski prezes Fundacji Karteko, Justyna Lichosik dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Podczas warsztatów w dniu 17 grudnia będzie można m.in. dowiedzieć się:
– czym jest Gospodarka o Obiegu Zamkniętym,
– jak efektywnie wykorzystywać zasoby przedsiębiorstwa i budować przewagę konkurencyjną,
– za pomocą jakich strategii i narzędzi reagować na rosnące wymogi regulacyjne, wyzwania środowiskowe i oczekiwania konsumentów.

Przedsiębiorcy będą mieli również możliwość nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń z partnerami biznesowym.

„Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu” to projekt edukacyjny skierowany do przedsiębiorców, którego celem jest zwiększenie wiedzy i kompetencji w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz udzielenie wsparcia w nawiązywaniu partnerstw biznesowych na rzecz wdrożenia rozwiązań cyrkularnych. W ramach projektu przewidziane są warsztaty, spotkania eksperckie, wizyty studyjne oraz usługi informacyjno-konsultacyjne świadczone przez ekspertów m.in. z obszaru GOZ. Działania te adresowane są do przedsiębiorców z terenu tzw. Polski Wschodniej, tzn. woj. lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego (bez Warszawy i otaczających ją powiatów) oraz interesariuszy z ww. regionów zainteresowanych współpracą z przedsiębiorcami we wdrażaniu rozwiązań z zakresu GOZ tzn. przedstawicieli jst, instytucji otoczenia biznesu oraz nauki.
Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW) 2021-2027.

 

Galeria

Aktualności

Rozporządzenie Nr 3/2025 Wojewody Świętokrzyskiego z dn. 10.01.2025r. w sprawie szczepień ptaków przeciwko rzekomemu pomorowi drobiu (ND) na obszarze województwa świętokrzyskiego

Rozporządzenie Nr 3/2025 Wojewody Świętokrzyskiego z dn. 10.01.2025r. w sprawie szczepień ptaków przeciwko rzekomemu pomorowi drobiu (ND) na obszarze województwa świętokrzyskiegorozporządzenie

Polecamy