sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościAwans juniorów Moravii, utrzymanie seniorek w II lidze

Awans juniorów Moravii, utrzymanie seniorek w II lidze

W sezonie 2012/2013 prowadzeni wówczas przez trenera Mateusza Osmana zajęli czwarte miejsce w województwie, w kolejnym sezonie do drużyny dołączyło kilu graczy z zewnątrz, co okazało się nie najlepszym rozwiązaniem. Co prawda chwilowo drużyna była mocniejsza, ale wychowankowie więcej zaczęli przesiadywać na ławce w związku z czym zaczęły się rezygnacje z trenowania. Kolejne zgrzyty powodowały, że w drużynie trenowało coraz mniej zawodników, aż po rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 Zarząd Klubu był bliski decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek. Zdecydowano jednak, że do końca sezonu drużynę poprowadzi trener seniorów Marek Bęben i tak udało się dokończyć rozgrywki, które miały być ostatnimi tego rocznika. Na szczęście znalazło się inne rozwiązanie. Połączono roczniki 1998 i 2000 opiekę nad nimi powierzono doświadczonemu miejscowemu szkoleniowcowi Jarkowi Podsiadło, który swoim zaangażowaniem i haryzmą zaczął odbudowywać drużynę. Jak się okazało już po roku jego pracy, zintegrował młodzież i zbudował bardzo dobrze funkcjonujący kolektyw. Świetna atmosfera, postawa jeden za wszystkich wszyscy za jednego, zaangażowanie i walka na boisku, utożsamianie się z Klubem Moravia przyniosły efekt w postaci dobrych wyników i awansu do Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych. W 22 meczach młodzi gracze Moravii zgromadzili 46 punktów. Wygrali 15 meczów, jeden zremisowali i sześć przegrali, co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w tabeli przed Piastem Chęciny, który zdobył 41 punktów. Prawdziwą twierdzą okazał się stadion Moravii, gdzie nasza ekipa wygrała wszystkie mecze z bilansem bramkowym 37-10 w 11 spotkaniach. Świetnie spisywała się defensywa drużyny z Morawicy, dzięki czemu straciła 28 goli, co okazało się najlepszym wynikiem w lidze.

• Oskar Piecyk.

Najlepszym asystentem został Michał Zawadzki, który dziesięciokrotnie dogrywał ostatnią piłkę. Sześć asyst zanotował Maciek Piecyk i dalej: 5 Arek Terech, 3 Szymon Czekaj, Arek Łomiński, 2 Samir Bouchachi, Mateusz Śnioch, 1 Szymon Pietras, Bartek Kosałka, Konrad Kaczor.

Pocieszającym jest fakt, że coraz więcej chłopców z tej drużyny puka do drzwi seniorów, a niektórzy jak Karol Miszczyk czy Kuba Wojcieszyński zadomowili się w niej na stałe, Na koniec życzymy powodzenia w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Starszych.

Panie z Moravii utrzymały się w II lidze

Na kolejny sezon w II lidze południowo – wschodniej zostaje drużyna kobieca. Uplasowała się na siódmym czyli ostatnim dającym utrzymanie miejscu. Walka o pozostanie rozegrała się w ostatnim meczu, w którym podopieczne Marii Tarczyńskiej, by być pewne pozostania musiały wygrać na wyjeździe z wyżej notowaną Starówką Nowy Sącz. Wyczynu tego dokonały, mimo że od 13 minuty przegrywały 1:0. Determinacja jaką wykazały się w drugiej połowie najpierw przyniosła wyrównanie w 57 minucie za sprawą Marleny Kasprzyk, a w 80 minucie prowadzenie. Wtedy to w objęciach koleżanek utonęła Magdalena Pawlik, która zdobyła jak się okazało zwycięskiego gola.