Dziś w Kieleckim Domu Kultury odbyła się konferencja pn. „Aktywni i społecznie zaangażowani Seniorzy”, która zgromadziła liczne grono słuchaczy oraz przedstawicieli instytucji wspierających osoby z tzw. srebrnego pokolenia. Podczas tego przedsięwzięcia nie zabrakło również świętokrzyskich stróżów prawa. Jednym z prelegentów był Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasz Jarosz, który m.in. opowiedział o metodach działania oszustów oraz przedstawił w jaki sposób można ochronić się przed przykrymi skutkami ich działalności.
Na małej scenie Kieleckiego Domu Kultury odbyła się dziś konferencja pn. „Aktywni i społecznie zaangażowani Seniorzy”, która została zorganizowana przez fundację Pestka w ramach wieloletniego programu „Aktywni+”. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji wspierających seniorów, w tym także funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.
Świętokrzyscy mundurowi przygotowali profilaktyczne stoisko, przy którym licznie zatrzymujący się uczestnicy konferencji mogli porozmawiać na nurtujące ich tematy z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego KWP w Kielcach. Oprócz garści cennych informacji, seniorzy otrzymywali również broszury informacyjne oraz elementy odblaskowe.
Po wykładzie na temat zdrowia oraz aktywności społecznej osób z tzw. srebrnego pokolenia, głos zabrał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Tomasz Jarosz. Wiceszef świętokrzyskich policjantów na konkretnych przykładach opowiedział o metodach działania oszustów, którzy podszywając się pod członków rodziny czy policjantów, wyłudzili od poszczególnych mieszkańców naszego województwa oszczędności swojego życia. Insp. Tomasz Jarosz podczas swojego wystąpienia wskazał w jaki sposób uchronić się przed tego typu przestępczością, radził co można zrobić, by nie dopuścić do pierwszego kontaktu z oszustami oraz przypomniał, że elementy odblaskowe są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa każdego pieszego.
Zgromadzonym seniorom został zaprezentowany również utwór pn. „Na przekór hienom i wilkom złym”, który powstał dzięki zaangażowaniu policjantów, nauczycieli, duchownych, muzyków, seniorów oraz uczniów. Wymienieni postanowili wesprzeć osoby starsze, padające ofiarami bezdusznych i bezwzględnych przestępców. Warto przypomnieć, że tekst do utworu napisał komisarz Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej, a głównym architektem melodii był Włodzimierz Sojka, muzyk, literat i dyrektor skarżyskiej szkoły muzycznej.
Źródło: KWP w Kielcach