wtorek, 6 sierpnia, 2024
Strona głównaSportAlpinistka Martyna Stokowiec z medalami Mistrzostw Polski i Pucharu Europy

Alpinistka Martyna Stokowiec z medalami Mistrzostw Polski i Pucharu Europy

Szesnastoletnia Martyna jest laureatką tegorocznej Gali Sportu Miasta i Gminy Morawica. Od najmłodszych lat pasjonuje się wspinaczką i zajmuje czołowe miejsca na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Utalentowana alpinistka sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski i srebrny medal Pucharu Europy.

W dniach 21-23 czerwca 2024 r. w Bytomiu miał miejsce finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwa Polski we wspinaczce. Ponad 200 zawodniczek i zawodników rywalizowało w boulderingu, wspinaczce na trudność oraz wspinaczce na czas. Martyna podczas zawodów nie miała sobie równych, zajęła I miejsce i tym samym sięgnęła po złoty medal w kat. „JUNIOR”. Na tym jednak nie koniec sukcesów. Alpinistka reprezentowała kadrę narodową podczas Pucharu Europy w Żylinie (Słowacja). To prestiżowe zawody organizowane przez International Federation of Sport Climbing (IFSC) w których udział biorą najlepsi alpiniści z całej Europy. Martyna ponownie stanęła na podium i zdobyła srebrny medal w kategorii „Junior A”.