środa, 3 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościOstatni mecz na nowińskiej murawie GKS Nowiny 8 - 0 Wicher Miedziana...

Ostatni mecz na nowińskiej murawie GKS Nowiny 8 – 0 Wicher Miedziana Góra

Najwyższym zwycięstwem w sezonie pożegnali się zawodnicy GKS Nowiny z kibicami na własnym boisku. GKS Nowiny pokonał Wicher Miedziana Góra 8:0.

W minioną sobotę piłkarze GKS Nowiny na własnej murawie rozegrali 29 kolejkę Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej. W składzie drużyny znaleźli się piłkarze: Mech – Smuga, Ślefarski, Kasprzyk, Król – Dziubek, Cichoń, Góral – Gągorowski, Szewczyk, Olearczyk.
Już w pierwszej minucie padła upragniona bramka, w pierwszej połowie piłkarze GKS Nowiny zdobyli ich aż cztery. Po przerwie dobra passa nadal trwała, ostatecznie mecz zakończył się ośmioma bramkami zdobytymi przez nowińską drużynę. Bramki strzelili: Jakub Olearczyk,
Dominik Szewczyk, Hubert Drej, Adrian Solnica, Michał Dziubek. Choć od samego początku GKS Nowiny wyraźnie prowadził na boisku, podkreślić należy, że drużyna przeciwnika grała w osłabionym składzie – na boisku znalazło się zaledwie dziesięciu zawodników.
Niestety, choć wynik meczu jest bardzo satysfakcjonujący, nie daje jeszcze awansu do IV ligi.
Obecnie GKS Nowiny zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do Kamiennej Brody. Tuż za nowińskim zespołem z jednym punktem straty plasuje się Granat Skarżysko-Kamienna. O awansie GKS Nowiny do IV ligi zadecyduje mecz ostatniej kolejki, który rozegra się w najbliższy czwartek. GKS Nowiny zmierzy się z Lechią Strawczyn na meczu wyjazdowym. Zwycięstwo z Lechią będzie oznaczało bezpośredni awans do IV ligi.
To był ostatni mecz na boisku w Nowinach przed planowaną rozbudową i modernizacją stadionu. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę pełnowymiarowej płyty boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej o wymiarach pola gry 67×105 metrów wraz z drenażem i instalacją automatycznego nawadniania oraz oświetlenia, przebudowę boisk treningowych, modernizację bieżni lekkoatletycznej. Roboty przy budowie stadionu w Nowinach rozpoczną się lada dzień, a ich zakończenie planowane jest na początek 2018 roku. Całkowita wartość robót budowlanych wyniesie 5 milionów złotych.

40-latka padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w kontaktach z nieznajomymi. Wczoraj 40-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego uwierzyła fałszywemu pracownikowi...