3.5 C
Kielce
piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaInwestycjeSzpital w Czerwonej Górze wdraża nowoczesne zabiegi endoskopowe

Szpital w Czerwonej Górze wdraża nowoczesne zabiegi endoskopowe

Zobacz

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze wdrażane są nowoczesne zabiegi endoskopowego usuwania zmian w przewodzie pokarmowym. – Jesteśmy wiodącym ośrodkiem endoskopowym w województwie – podkreśla Kamil Woś, kierownik Działu Endoskopii.W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze wdrażane są nowoczesne zabiegi endoskopowego usuwania zmian w przewodzie pokarmowym. – Jesteśmy wiodącym ośrodkiem endoskopowym w województwie – podkreśla Kamil Woś, kierownik Działu Endoskopii.

Zabiegi endoskopowe są alternatywą dla klasycznych zabiegów operacyjnych. Pozwalają one na wykonanie np. prostych polipektomii, czyli usuwanie małych polipowatych zmian w przewodzie pokarmowym oraz zastosowanie bardziej skomplikowanych metod tj. mukozektomii bądź endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej (ESD).

– Zabiegi mukozektomii lub ESD wykonujemy u pacjentów ze zdiagnozowaną w przewodzie pokarmowym (w obrębie przełyku, żołądka lub jelita grubego) zmianą przednowotworową lub nowotworową na bardzo wczesnym etapie zaawansowania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na usunięciu zmiany chorobowej w obrębie błony śluzowej z odpowiednim marginesem – wyjaśnia Kamil Woś.

Endoskopia zabiegowa posiada wiele zalet w stosunku do klasycznego zabiegu operacyjnego. Taka metoda jest zdecydowanie mniej inwazyjna, charakteryzuje się mniejszą częstością powikłań, a pobyt chorego w szpitalu jest znacznie krótszy. Jednak nie wszystkie zmiany możemy usunąć tym sposobem, czasami konieczne jest przeprowadzenie klasycznej operacji.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała inwestuje stale w najnowocześniejszy sprzęt endoskopowy dedykowany tej metodzie. Personel pod kierownictwem Kamila Wosia przeszedł szereg szkoleń, które pozwoliły na wdrożenie tej procedury z zachowaniem najwyższych standardów, co gwarantuje maksymalizację bezpieczeństwa pacjentów.

– Dobro naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego sukcesywnie wdrażamy i inwestujemy w nowoczesne metody leczenia, które umożliwiają szybsze, bezpieczniejsze i efektywniejsze wykonywanie tych samych zabiegów. To korzyść nie tylko dla pacjentów, którzy szybciej wracają do zdrowia, ale również dla szpitala, dla którego takie postępowanie ma sens również z ekonomicznego punktu widzenia – podkreśla Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

Aktualności

W nocy spadnie śnieg – na drogach może być ślisko

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że w najbliższych dniach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg...

Polecamy