3.5 C
Kielce
piątek, 29 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościGogle VR pokażą uczniom jak wygląda praca w konkretnym zawodzie

Gogle VR pokażą uczniom jak wygląda praca w konkretnym zawodzie

Zobacz

Czy można “zobaczyć” jak będzie wyglądała wymarzona praca? Można. A wyszko dzięki nowoczesnej technologii i okularom VR. Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach organizują spotkania z uczniami szkół podstawowych, podczas których młodzież, dzięki zastosowaniu gogli Virtual Reality może zobaczyć jak wygląda praca w konkretnym zawodzie. Spotkania odbywają się w ramach działanie pilotażowego “Fach w ręku – to się opłaca” z projektu „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” realizowany w ramach KPO.

“Widzę siebie w tym zawodzie” to nowa propozycja zajęć dla szkół podstawowych. Dzięki zastosowaniu gogli VR uczniowie poznają zadania i czynności wykonywane w określonych zawodach i zaobserwują przedstawicieli zawodów w naturalnym środowisku pracy. Kolejnym interesującym narzędziem będzie test do badania preferencji i zainteresowań wykonywany przez uczniów on-line.

W tym tygodniu doradcy zawodowi z WUP będą gościć w dwóch szkołach:

  • 11.01 (czwartek) (czwartek) Szkoła Podstawowa w Podchojnach
  • 12.01 (piątek) Szkoła Podstawowa nr 2 w Jędrzejowie.
Działanie pilotażowe „Fach w ręku – to się opłaca” to kompleksowe wsparcie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ich rodziców w wyborze kierunku kształcenia i zawodu zgodnie z potrzebami rynku pracy. Ponadto jego celem jest także rozpowszechnianie informacji na temat szkolnictwa branżowego/kształcenia zawodowego. Wsparcie w ramach tego działania pilotażowego będzie polegało na popularyzowaniu szkolnictwa branżowego poprzez m. in.:
  • organizację cyklicznego wydarzenia „Fach w ręku – to się opłaca”, któremu towarzyszyć będą konferencje, stoiska promocyjne/wystawiennicze szkół ponadpodstawowych, uczelni, pracodawców, warsztaty zawodoznawcze oraz prowadzenie strefy doradztwa zawodowego,
  • mobilne doradztwo zawodowe w formie indywidualnej i grupowej dla uczniów oraz konsultacje doradcze dla rodziców w celu popularyzowania idei świadomego planowania kariery edukacyjno-zawodowej i promowania szkolnictwa branżowego.

więcej na temat projektu 

 

Aktualności

Broń i amunicja w domu 46 – latka

46-latek mający 3 promile alkoholu w organizmie przyszedł na komisariat i przekazał dyżurnemu rzekomo znaleziony przez niego nabój. Jak...

Polecamy