To już 10 lat! Tyle czasu upłynęło od pierwszych artystycznych wyzwań, oklasków, śmiechu i łez wzruszeń w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie. Trudno wymienić wszystkie zrealizowane projekty, opisać każdą historię, wydarzenia, których wszyscy jesteśmy częścią.
Gminny Ośrodek Kultury w Górnie swoją główną siedzibę ma w Krajnie-Parcele, pod GOK podlegają również dwie filie: w Górnie, gdzie znajduje się biuro oraz w Skorzeszycach. We wszystkich trzech budynkach na co dzień odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na przestrzeni 10 lat stworzyliśmy ciekawą ofertę zajęć dla każdej grupy wiekowej. Prowadzone są zajęcia wokalne, gry na instrumentach, strefa eksperymentów i nauki, zajęcia plastyczne, taneczne, sportowe, fitness dla dorosłych oraz zajęcia ze śpiewu ludowego. Przy GOK w Górnie działają zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, chór, orkiestra dęta, dwie grupy hip-hop, dwie grupy cheerleaderek, zespół gitarowy oraz grupa teatralna.
Z roku na rok zwiększamy też liczbę wydarzeń kulturalnych, konkursów oraz inicjatyw, by angażować mieszkańców Gminy Górno i dawać im radość.
Obecnie z oferty zajęć GOKu korzysta tygodniowo ponad 300 osób. A wydarzenia cieszą się coraz większą popularnością już po za granicami naszej gminy. Na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zwiększyć liczbę uczestników zajęć o 100%.
Jubileusz 10-lecia to święto, na który przybyli najbliżsi, a jesteśmy wszyscy wielką rodziną Gminy Górno. Swoje życzenia kierowali władze gminy, z Wójtem p. Przemysławem Łysakiem, Rada Gminy, Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów. Powspominaliśmy okras 10 lat istnienia omawiając najważniejsze wydarzenia każdego roku.
Część artystyczna była niezwykle ciekawa! Swoje zdolności aktorskie zaprezentowała grupa „Scena Górna”, która w reżyserii p. Izabeli Kalety przygotowała komedię „Olśnienie”. Dopracowane stroje, scenografia i gra aktorska pozwoliła poczuć się wszystkim jak w prawdziwym teatrze, a sam teatr zaprezentował się na naprawdę wysokim poziomie. Zaprosiliśmy również śpiewaczkę operową – panią Renatę Drozd, którą możemy pamiętać z programu Filharmonia Dowcipu. Sopranista zaprezentowała się w ludowym repertuarze, a swoja charyzmą porwała całą publiczność do wspólnego śpiewu. Na koniec – chwila słodkości – na salę wjechał przepiękny tort w ludowej zapasce udekorowany symboliką wszystkich działań kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie.
To był piękny okres miłych wspomnień, ale GOK w Górnie nie zwalnia tempa i już szykuje się na kolejne wydarzenia kulturalne w Gminie Górno.