wtorek, 2 lipca, 2024
Strona głównaSportJędrzejów zdobyty. Kolejne trzy punkty Moravii Anna-Bud

Jędrzejów zdobyty. Kolejne trzy punkty Moravii Anna-Bud

Trwa bardzo dobra passa Moravii Anna-Bud Morawica, to już siódmy mecz pod wodzą Macieja Śmiecha z kolejnymi punktami w IV lidze Świętokrzyskiej. Po tej wygranej nasz zespół utrzymał trzecie miejsce w tabeli.

Zmiany dały punkty

Dzień rozpoczął się dobra informacją, bo po dzisiejszych decyzjach w/s pandemii, że już 16 maja na boiska wrócą kibice – pierwszy taki mecz to pojedynek naszego zespołu z GKS Rudki.  Nasz zespół utrzymał serie meczów bez porażki, do tej pory to siódmy taki mecz pod wodzą trenera Maćka Śmiecha i aż 17 zdobytych punktów na 21 możliwych.  Do tego Moravia Anna-Bud przystąpiła do meczu w bez kilku podstawowych zawodników, a dodatkowo na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał kapitan Bartłomiej Młynarczyk, opaskę kapitańska przejął doświadczony Kamil Kubicki. Pierwsza połowa bezbarwna w wykonaniu obu zespołów, gra toczyła się głownie w środku pola gdzie było dużo walki, często nie fair które kończyły się napomnieniem. Początek drugiej połowy to przewaga zespołu gospodarzy, w 49 minucie Mateusz Zawadzki ratuje nasz zespół przed stratą gola, wybijając piłkę głową z linii bramkowej, kolejne zagrożenie w 60 minucie zażegnuje Piotr Kubicki. W naszym zespole kilka zmian m.in. po kontuzji do składu wraca Łukasz Zawadzki, na boisku pojawili się także bardzo dobrze się ostatnio spisujący młodzieżowiec Jakub Durlik,  lider środka pola Karol Gilewski, a także Kamil Jaroń. To przyniosło efekty w jednym z nielicznych ataków po faulu na Bartku Wysockim, dośrodkowanie Kamila Kubickiego na bramkę w 86 minucie zamienił Łukasz Zawadzki. Chwile później Michał Rybus marnuje doskonałe podanie Łukasza Zawadzkiego na podwyższenie rezultatu. Fenomenalna interwencja Piotra Kubickiego w doliczonym czasie dały nam zwycięstwo. Pomimo słabszej postawy w meczu w Piaskach (tam był rozgrywany mecz) zespół zdobył trzy punkty i utrzymał wysokie trzecie miejsce w tabeli.

Naprzód Jędrzejów – Moravia Anna-Bud Morawica                      0:1 (0:0)

Bramki zdobywali: Łukasz Zawadzki ‘86 dla Moravia Anna-Bud.

Skład Moravia Anna-Bud: Piotr Kubicki – Bartłomiej Wysocki, Mateusz Zawadzki, Damian Detka (’62 Karol Gilewski), Karol Garbala (’78 Kamil Jaroń), Maciej Woś – Kamil Kubicki, Karol Gilewski, Kamil Miszczyk (’58 Jakub Durlik), Wojciech Młynarczyk (’66 Łukasz Zawadzki), Jakub Rabiej i Michał Rybus.

W kadrze meczowej byli również: Karol Kochel i Paweł Bożek-Raćkos.

Żółte kartki otrzymali: Jakub Rabiej ’24, Damian Detka ’31, Karol Garbala ’37 i Mateusz Zawadzki ’57.

A już w najbliższą sobotę mecz z outsaiderem, do Morawicy przyjeżdża ostatni w tabeli Partyzant Radoszyce. Początek meczu na Stadionie Miejsko-Gminnym o godzinie 17:00. Zapraszamy na transmisję do mediów społecznościowych klubu – kanał Moravia TV na YouTube – transmisja z komentarzem.

Wkrótce relacja zdjęciowa z meczu.

J.K.

Mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego dali wiarę oszustom

Wczoraj mundurowi z sędziszowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenia o oszustwach. Przypominamy, że jeśli otrzyma ktoś prośbę o pożyczenie pieniędzy lub...