poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaSportWysoka wygrana rezerw Moravii

Wysoka wygrana rezerw Moravii

Od przekonywującego zwycięstwa sezon rozpoczął drugi zespół Moravii. Na stadionie Miejsko-Gminnym pokonali zespół Futsal Nowiny 5:0. Bramki zdobywali Dawid Bednarski dwie i Arkadiusz Terech trzy. Relacja poniżej.

Kadrę drugiego zespołu Moravii stanowią w większości zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie wygrali rozgrywki ligi okręgowej juniorów starszych i w tym sezonie skończyli wiek uprawniający do gry w rozgrywkach młodzieżowych. W meczach drugiego zespołu będą też występować zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Trenerem zespołu rezerw jest Damian Detka.

Od samego początku spotkania przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Bardzo dużo składnych akcji zakańczanych strzałem na bramkę rywali z Nowin. Już w 13 minucie pierwszą bramkę zdobył Dawid Bednarski, ten sam zawodnik chwile później podwyższył wynik na 2:0. W dalszym ciągu trwała ofensywa naszego zespołu, swoich dobrych akcji nie wykorzystali Paweł Bożek-Raćkos (’32) oraz Wojciech Młynarczyk (’39). Co nie udało się poprzednikom tuż przed końcem pierwszej połowy zrobił Arkadiusz Terech wykorzystując bardzo dobre zagranie Wojtka Młynarczyka zdobył trzecią bramkę dla naszego zespołu. W drugiej połowie padały kolejne gole autorstwa Arka Terecha, pomimo kolejnych możliwości piłka nie chciała wpaść do bramki rywali, a ich strzały bardzo dobrze bronił Karol Kochel. Wynik końcowy 5:0 i Moravia II został pierwszym liderem klasy B, a już w kolejnym spotkaniu na własnym terenie podejmować będziemy rezerwy Orlicza Suchedniów. Początek meczu w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 11:00.

Moravia II  – Futsal Nowiny        5:0 (3:0)

Bramki: Dawid Bednarski ’13, ’19 oraz Arkadiusz Terech ’44, ’58 i ’84.

Skład zespołu Moravii: Karol Kochel – Michał Lesiak (’46 Karol Garbala), Damian Detka, Bartosz Łysak, Patryk Woda, Kamil Jaroń (’81 Kamil Gawęcki), Karol Sobaś, Arkadiusz Terech, Dawid Bednarski (’55 Oskar Piecyk), Paweł Bożek – Raćkos (’60 Jan Chruścicki) i Wojciech Młynarczyk (’73 Sebastian Kamiński).

W kadrze meczowej byli także: Jakub Durlik i Tomasz Więcek.

Żółtą kartką został ukarany: Karol Garbala ’54.

Jacek Kubicki

Weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach: Rycerskie potyczki i filmowa wędrówka z Panem Wołodyjowskim!

Miniony weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach był prawdziwą gratką dla miłośników historii i rozrywki. Liczne atrakcje, przygotowane z myślą o turystach w każdym...