poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaSportPrzed startem sezonu forma Moravii rośnie

Przed startem sezonu forma Moravii rośnie

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz na nowy sezon IV ligi. Nasz zespół w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe w Bodzentynie z miejscową Łysicą już 18 lipca 2020r. o godzinie 16:00, a pierwszy występ na stadionie miejsko-gminnym odbędzie się 26 lipca 2020r. z OKS Opatów. o godzinie 17:30. Tymczasem zespół jest w trakcie okresu przygotowawczego, a forma zespołu rośnie o czym świadczą wyniki meczów testowych.  W dwóch pierwszych spotkaniach nastąpił podział punktów, w pierwszym meczu  z AKS Busko-Zdrój, remis zanotowaliśmy także w spotkaniu z kolejnym czwarto ligowcem Naprzodem Jędrzejów. Na pierwsze zwycięstwo czekaliśmy do pierwszego dnia lipca, gdzie na własnym stadionie rozgromiliśmy beniaminka klasy okręgowej 5:1. W dzisiejszym czwartym meczu sparingowym kolejne zwycięstwo, w eksperymentalnym składzie pokonaliśmy silny zespół Wiernej Małogoszcz 4:2. Za tydzień kolejny a zarazem ostatni sparing ze Spartakusem Daleszyce. Poniżej relacje ze sparingów.

Powtórka ze spotkania z AKS-em

Drugi sparing Moravii i drugi remis. Tym razem w wyjazdowym starciu z kolejnym ligowym rywalem Naprzodem Jędrzejów. Znowu dwie różne połowy rozegrali nasi zawodnicy. W pierwszej części meczu gospodarze nas zdominowali i schodzili na przerwę z trzybramkową zaliczką. W drugiej części to nasz zespół ustalał warunki gry na boisku. Gole Łukasza Zawadzkiego, Karola Gilewskiego i Michała Zawadzkiego dały remis naszej drużynie. Przy dwóch pierwszych bramkach asysty zaliczył Rostek Pryimak. Pod koniec spotkania można było pokusić się o kolejne gole i wygrać to spotkanie, ale zabrakło skuteczności pod bramką rywala.

Naprzód Jędrzejów – Moravia 3:3 (3:0)  Skład: Piotr Kubicki – Kamil Miszczyk, Damian Detka, Bartłomiej Mlynarczyk, Dawid Wójcik – Kamil Kubicki, Arkadiusz Terech, Karol Gilewski, Rostyslav Pryjmak, Maciej Horna – Albert Zajęcki oraz Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Wysocki, Jakub Rabiej, Wojciech Mlynarczyk, Michał Zawadzki i Łukasz Zawadzki

Orlęta rozgromione i pierwsza wygrana

Do 12 minuty kilka nie wykorzystanych szans, dopiero piękny rajd Michała Zawadzkiego i wyłożenie piłki do Kuby Rabiej, który z bliskiej odległości strzela na 1:0, chwilę później 2:0. Karnego wykorzystuje Michał Zawadzki po faulu na Maćku Hornie. Na 3:0 podwyższa Horna w 20 minucie po asyście Kuby Rabiej. Na 4:0 podwyższa Wojtek Młynarczyk po podaniu Rostka Pryimaka. Ostatnia bramka padła po dośrodkowaniu Arka Terecha i premierowa bramka juniora Pawła Bożka-Raćkosa. W 88 minucie goście strzelili honorowego gola.

Moravia – Orlęta Kielce 5:1 (3:0)

Skład : Paweł Pechiński –  Mateusz Zawadzki, Dawid Wójcik, Maciej Woś, Bartłomiej Wysocki -Michał Zawadzki, Karol Gilewski, Maciej Horna, Łukasz Zawadzki, Jakub Rabiej – Ristyslav Pryimak oraz Wojciech Mlynarczyk, Bartłomiej Młynarczyk, Albert Zajęcki, Karol Garbala, Kamil Miszczyk, Paweł Bożek-Rackoś, Damian Detka i Arek Terech.

Maciej Horna show!!!

Na początku meczu Maciek Horna zmarnował sytuację sam na sam, potem w ostatniej minucie pierwszej połowy zrehabilitował się wykorzystując strzałem głową dośrodkowanie Arka Terech. Do przerwy totalna dominacja Wiernej, ale padły na szczęście tylko dwie bramki, nasz zespół broniła bramka (dwa słupki i dwie poprzeczki po strzałach gospodarzy), ale także bramkarz  miejscowych uchronił nas przed kompromitacją…  Po przerwie gra się zmieniła, spotkanie wyrównało – a nasz zespół stopniowo przejmował inicjatywę. W 60 minucie mamy remis 2:2, po faulu na Michale Żołądku pewnie rzut karny wykorzystuje Horna. W 67 minucie indywidualną akcje Roska Pryimaka obronił bramkarz. Chwilę później  strzał Kuby Rabiej broni bramkarz, ale przy dobitce Horny jest bez szans – hat trik naszego zawodnika i prowadzimy 3:2. W końcówce meczu swoje sytuacje mieli jeszcze Paweł Bożek (obronił bramkarz) i Horna (gospodarzy uratował słupek).  Uwieńczeniem dobrego meczu była piękna akcja w ostatniej minucie Horny i wyłożenie piłki do Bożka, który ustala wynik spotkania na 4:2. W spotkaniu w Małogoszczy wystąpiliśmy w eksperymentalnym składzie m.in. bez braci Zawadzkich, Kubickich, Młynarczyków, Karola Gilewskiego, Damiana Detki, Kamila Miszczyka i bramkarza. Zmiennicy wnieśli bardzo duży wkład w zwycięstwo, szczególnie cieszy udział juniorów Bożka, Wolskiego, Łysaka, Durlika, Sobasia i Wody, którzy zdobyli cenne doświadczenie w seniorskiej piłce.

Wierna Małogoszcz – Moravia 2:4 (2:1)

Skład: Bartłomiej Wysocki, Karol Garbala, Maciej Woś, Jakub Rabiej, Rostyslav Pryimak, Arkadiusz Terech, Maciej Horna, Paweł Bożek-Rackoś, Filip Wolski, Jakub Durlik, Michał Żołądek, Grzegorz Kundera, Karol Sobaś, Patryk Woda i Bartek Łysak.

Nabór do drużyny rezerw

KS Moravia zgłosiła do rozgrywek Świętokrzyskiego ZPN drugi zespół, który rozpocznie zmagania od klasy B. W zespole w większości wystąpią zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie wygrali rozgrywki juniorów w klasie okręgowej. Prowadzony jest także nabór. Zespół poprowadzi trener Damian Detka. Szczegóły tutaj: https://pl-pl.facebook.com/MoraviaMorawica/

Zdjęcia z dzisiejszego sparingu w Miłogoszczy.

Jacek Kubicki

Weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach: Rycerskie potyczki i filmowa wędrówka z Panem Wołodyjowskim!

Miniony weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach był prawdziwą gratką dla miłośników historii i rozrywki. Liczne atrakcje, przygotowane z myślą o turystach w każdym...