Muzeum Wsi Kieleckiej otrzymało znaczące dofinansowanie w ramach projektów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na działanie pod nazwą “Konserwacja obiektów ruchomych z Kościoła z Rogowa cz. IV”. W tym roku, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu, odbędzie się pełna konserwacja bardzo zniszczonych rzeźb: anioła i Chrystusa oraz tabernakulum z expositorium.
W roku 2014 przeprowadzono pierwszy etap prac nad obiektami w kościele z Rogowa, polegający na konserwacji ołtarzy bocznych. Następnym etapem prac przeprowadzonym w 2017 r. była konserwacja ołtarza głównego, zaś w 2018 r. przeprowadzono prace związane z konserwacją ambony i fragmentu ściany, na której znajduje się ambona. Wykonanie prac konserwatorskich było możliwe dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.
Modrzewiowy kościół szpitalny z Rogowa jest darem Kurii Diecezjalnej w Kielcach dla Muzeum Wsi Kieleckiej. To perła Parku Etnograficznego w Tokarni. Unikatowy zabytek architektury drewnianej udostępniono zwiedzającym w 2002 roku. Powstał w 1763 r. z fundacji podkanclerzego wielkiego koronnego Michała Wodzickiego, biskupa przemyskiego. Wyposażenie świątyni jest w stylu rokoko i pochodzi głównie z XVIII wieku. Znajdujący się w ołtarzu głównym obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem pochodzi z II połowy XVIII wieku i według podań uznawany jest za cudowny. Zabytek został przeniesiony do skansenu w 1996 r. Kościół z Rogowa jest konsekrowany, odbywają się nim msze św. oraz śluby.