Wyjątkowo w tym roku uczczono Dzień Kobiet w Piekoszowie. Na scenie stanął znany polski muzyk i kompozytor Ryszard Poznakowski wraz z zespołem Poznakowski Band, a z głośników popłynęły największe hity, jakie skomponował dla gwiazd takich jak Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki czy Krzysztof Krawczyk. Można było usłyszeć „Trzynastego”, „Znamy się tylko z widzenia”, a nawet „Chałupy welcome to”. Ogromną niespodzianką dla pań był dziesięciokilowy tort, którym osobiście częstował gości wójt Zbigniew Piątek.
Każdego roku w gminie Piekoszów hucznie świętuje się Dzień Kobiet. – Bo to szczególny dzień. Ciepło kobiet, ich troskliwość, delikatność, ogromna siła, z jaką pokonują wyzwania zasługują na słowa uznania i największego szacunku. To dzięki kobietom świat staje się lepszy i piękniejszy, a słowa „dom”, „rodzina” i „miłość” nabierają znaczenia. Dlatego też tradycją już w gminie Piekoszów stało się organizowanie gminnego Dnia Kobiet. Za każdym razem staramy się zapraszać specjalnych gości, którzy umilają wieczór naszym mieszkankom. To wyraz podziękowania za ich trud i rolę, jaką pełnią w naszym świecie – podkreśla wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.
Tym razem do Piekoszowa zaproszono wyjątkową gwiazdę, znanego i cenionego kompozytora, muzyka, dawnego Trubadura, Ryszarda Poznakowskiego. W latach 1969–2005 był członkiem Trubadurów. Występował w zespole Czerwono-Czarni (1965–1967). Jest twórcą wielu znanych utworów i największych hitów muzycznych. Tworzył dla takich gwiazd polskiej sceny muzycznej, jak chociażby Krzysztof Krawczyk, Czerwono-Czarni, Alicja Majewska, Bogdan Zagórski, Renata Danel, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Cwynara, Andrzej Zaucha, Katarzyna Sobczyk, Andrzej Dąbrowski, czy też Edward Hulewicz. W 2004 wraz z pozostałymi członkami zespołu Trubadurzy został odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi. W 2011 otrzymał nadany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Ryszard Poznakowski, Samanta Daszkowska i Piotr Kubacki – w takim składzie 8 marca ze specjalną dedykacją dla żeńskiej części widowni zagrał zespół Poznakowski Band. Koncert rozpoczął się żywiołowym utworem „Trzynastego”. Kolejno na scenie rozbrzmiewały następne wielkie hity, jak chociażby „Chałupy welcome to”, „Zamykam oczy, by widzieć cię”, „Szał by night” czy też „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Wszystkie utwory skomponował nie kto inny, jak Ryszard Poznakowski. – Pamiętam jak kiedyś spotkałem się z Marią Czubaszek, wspaniałą poetką, literatem i dziennikarką, która pisała też doskonałe teksty do piosenek. Poprosiła mnie, żebym skomponował muzykę do utworu „Nikt na kredyt nie ma szans”. To nie jest piosenka o pieniądzach, a o zwyczajnie o życiu – mówił prosto ze sceny Ryszard Poznakowski, który w przerwie między utworami chętnie opowiadał o różnego rodzaju anegdotach ze swojego życia, również tych z udziałem wielkich gwiazd. – Kiedyś zastanawialiśmy z jednym ze znanych kompozytorów czy może powstać piosenka na dwóch akordach. Ja uparcie twierdziłem, że tak. Po powrocie do domu skomponowałem taką piosenkę i do dziś jest to jeden z najchętniej granych utworów na weselach, a nosi tytuł „Czy będzie ci ze mną dobrze” – opowiadał Ryszard Poznakowski. – Zbigniew Wodecki w swoim repertuarze grał tylko dwa utwory, których nie skomponował, „Pszczółkę Maję” i „Chałupy welcom to”. Ten utwór skomponowałem ja. Kiedyś siedzieliśmy razem ze Zbigniewem i podeszła do nas pani i zapytała co my w tych Chałupach tak widzimy. Pamiętam, że Zbigniew odpowiedział jej wtedy „w Chałupach widzieliśmy prawdziwe cuda” – mówił z humorem kompozytor, który już całkiem poważnie podkreślał, że ma w życiu ogromne szczęście. – Robić w życiu to, co się kocha najbardziej i utrzymywać się z tego to największe szczęście. Jestem szczęściarzem – przyznał artysta podczas rozmowy z dziennikarzem Leszkiem Bonarem.
Na zakończenie zespół zagrał na bis znany utwór pod tytułem „Znamy się tylko z widzenia”, po którym popłynęły do wszystkich pań gorące życzenia z okazji ich święta. – Cytując Pierre de Bourdeille’a „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”, chcę życzyć wszystkim paniom, uśmiechu na twarzach i radości oraz podziękować za to, że jesteście – mówił wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, który osobiście pokroił ogromny tort i częstował nim wszystkie panie.