czwartek, 4 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMorawicka Liga Siatkówki Kobiet i Mężczyzn

Morawicka Liga Siatkówki Kobiet i Mężczyzn

Rozgrywki IV edycji Morawickiej Ligi Siatkówki rozpoczęte. Po I turnieju ligowym rozgrywek odbywających się w Hali Sportowej w Bilczy prowadzą Power Girls Bilcza (kobiety) i Transfer Bilcza (mężczyźni). Następny turniej 16 grudnia 2018r. Szczegóły poniżej.

I turniej – 25 listopad 2018r.

Do rywalizacji w czwartej edycji Morawickiej Ligi Siatkówki Kobiet i Mężczyzn przystąpiło 10 zespołów. Wśród kobiet w miejsce Prima Sort Bilcza i Efektu Wola Morawicka do rywalizacji przystąpiły zespoły Young Girls Morawica i powrócił do rozgrywek zespół Volley Bilcza. Do rozgrywek męskich dodatkowo przystąpił zespół Gwiazdorzy Bilcza.

Zgodnie z przewidywaniami pewne wygrane w pierwszym turnieju ligowy odniosły zespoły Katarzyny Płódowskiej (Power Girls Bilcza) i Iwony Góry (Volley Bilcza), które są zdecydowanymi kandydatami do wygrania tegorocznych rozgrywek. Zdecydowanie poniżej oczekiwań zagrała Bila, nie podejmując praktycznie rywalizacji w obu spotkaniach. „Ekipa Zbycha” – tak brzmi robocza nazwa zespołu Young Girls Morawica – zespół, którego opiekunem jest Zbigniew Więckowski do rozgrywek przystąpiła z chęcią zdobywania doświadczenia w seniorskich rozgrywkach.

W rywalizacji mężczyzn komplet zwycięstw na koncie mają faworyci rozgrywek zespoły Dawida Kiczora (Transfer Bilcza) i Macieja Ścigi (M-Team). Mistrz dwóch poprzednich rozgrywek MMTS niespodziewanie gładko uległ M-Team. Zwycięstwo i porażka w debiucie w rozgrywkach Gwiazdorów Bilcza, zespołu kierowanego przez Monikę Mroczek. Bez zwycięstwa na razie pozostają ekipy Starych Morawica i Golden Boys Bilcza, choć zespół z Bilczy – którego kapitanem jest Filip Banasik miała okazję „urwać” seta wyżej notowanym przeciwnikom. Kolejny turniej już 16 grudnia 2018 roku. Poniżej podsumowanie I turnieju ligowego.

Kobiety:

Power Girls Bilcza – Young Girls Morawica                3:0 (25-8, 25-5, 25-7)

Volley Bilcza – Bilcza Bila                                             3:0 (25-9, 25-12, 25-11)

Bilcza Bila – Power Girls Bilcza                                  0:3 (13-25, 7-25, 17:25)

-81

O kolejności zespołów decyduje: punkty, liczba wygranych meczy, sety, małe punkty (ich różnica), bezpośrednie pojedynki.

Mężczyźni:

Starzy Morawica – Gwiazdorzy Bilcza                    0:3 (8:21, 14:21, 13:21)

Transfer Bilcza – Golden Boys Bilcza                       3:0 (21:14, 21:18, 22:20)

M-Team – MMTS Bilcza                                                3:0 (21:15, 21:18, 26:24)

Gwiazdorzy Bilcza – Transfer Bilcza                         0:3 (12:21, 18:21, 10:21)

Golden Boys Bilcza – M-Team                                   0:3 (11:21, 15:21, 13:21)

MMTS Bilcza – Starzy Morawica                               3:0 (21:15, 21:14, 21:17)

Transfer Bilcza – Starzy Morawica                           3:0 (21:18, 21:12, 21:9)

Golden Boys Bilcza – MMTS Bilcza                           0:3 (17:21, 17:21, 21:23)