wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZwycięstwo gospodarzy na jubileusz Turnieju Pochyłego Boiska

Zwycięstwo gospodarzy na jubileusz Turnieju Pochyłego Boiska

W XXV jubileuszowej edycji wystąpiły trzy zespoły z naszej gminy: Chmielowice,  Orion Radomice i gospodarze LZS Błyskawica Chałupki. W całej 25 letniej historii klubu  po trzy razy wygrywali zawodnicy z Brzezin i Chmielowic. Dwa tytuły ma Bilcza, po jednym zdobyły zespoły z Dębskiej Woli, Dymin Granic, Kawczyna/Drochowa, Nida i Oriona Radomice. Zdecydowanie najlepsi są miejscowi, którzy aż jedenastokrotnie wygrywali na swoim boisku.

Poniżej zwycięzcy turnieju:

Zwycięzcy XXV edycji „Turnieju Pochyłego Boiska”

Brzeziny

Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym 2*30 minut. W pierwszym pojedynku zmierzyli się gospodarze z zespołem Oriona. W pierwszej połowie spotkania rywalizacja była bardzo wyrównana, zdobywanie bramek w tym meczu rozpoczął Szczepan Strójwąs w 12 minucie zdobywając bramkę dla Radomic. Tuż przed przerwą najbardziej przytomnie w zamieszaniu pod bramką przeciwnika zachował się Arkadiusz Piwowarczyk strzelając wyrównującą bramkę w 27 minucie. Po przerwie zespół Oriona wyraźnie dominował strzelając kolejne dwie bramki autorstwa Norberta Szpakowskiego (’45) i Łukasza Bedli w 52 minucie, tym samym wygrywając to spotkanie. W drugim spotkaniu po golu w 47 minucie Łukasza Bedli zwycięstwo w turnieju dla Oriona Radomice było na wyciągniecie ręki. LZS Orion Radomice w końcówce spotkania zagrał fatalnie i w dwie minuty przegrali spotkanie za sprawą bramek autorstwa Tomasza Pytla (’55) i Darka Wojciechowskiego w ’57 minucie. O końcowych wynikach turnieju miało zadecydować ostatnie spotkanie pomiędzy gospodarzami a obrońcami tytułu. Zespołowi z Chmielowic do wygranej wystarczał remis, z kolei LZS Błyskawica musiała wygrać różnicą trzech goli. Piłkarze z Chałupek zrobili to z nawiązką wygrywając aż 6:0. Autorami bramek byli Michał Pietras (’12), Artur Bobowski (’33), Szymon Pietras z karnego w 39 minucie, Piotr Polewczak (’45 i ’56) oraz Jarosław Wesołowski w ’59 minucie. I tym samym 11-te zwycięstwo zespołu gospodarzy stało sie faktem. Poniżej wyniki turnieju.

LZS Błyskawica Chałupki – Orion Radomice                  1:3 (1:1)

Orion Radomice – Chmielowice                                           1:2 (0:0)

Chmielowice – LZS Błyskawica Chałupki                         0:6 (0:1)

Na zakończenie XXV edycji Pucharu odbyło się podsumowanie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Morawicy. Wręczenia dokonał burmistrz Marian Buras, w towarzystwie radnego z Chałupek Michała Jędrzejczyka i Krzysztofa Kubickiego, wieloletniego opiekuna sportowców z gminy Morawica, obecnie dyrektora szkoły w Brzezinach. Oprócz wyróżnień zespołowych wręczono nagrody indywidualne, i tak najlepszym bramkarzem został Szymon Pietras z Chałupek, a najlepszym zawodnikiem Piotr Polewczak także z Chałupek. Zawody sędziowali Stanisław Kubicki i Konrad Śnioch. Opiekę medyczną sprawowała Katarzyna Pasek. Zapraszamy już za rok na kolejną XXVI edycję turnieju.

Składy uczestników:

LZS Błyskawica Chałupki: Szymon Pietras- Wiesław Kozłowski, Piotr Polewczak, Artur Bobowski, Michał Kaczor, Łukasz Rabiej, Jarosław Wesołowski, Paweł Szewczyk, Jacek Polewczak, Michał Pietras, Adrian Wesołowski, Tomasz Pietras, Zbigniew Pietras, Arkadiusz Piwowarczyk i Tomasz Piwowarczyk.

Orion Radomice: Szymon Kozioł -Mateusz Kubicki, Łukasz Bedla,Dawid Cerazy, Norbert Szpakowski, Szczepan Strójwąs, Michał Stodulski, Michał Kosmala, Mateusz Stolat i Maciej Krąż.

Chmielowice: Sebastian Szymoniak- Przemysław Wojciechowski, Dariusz Wojciechowski, Dawid Pierzak, Konrad Orliński, Robert Kaczor, Karol Kaczor,  Wiktor Korban, Łukasz Wojciechowski, Michał Adamiec, Tomasz Pytel, Tomasz Szałas, Sławomir Lasia i Michał Adamiec.

Organizatorzy turnieju LZS Błyskawica Chałupki składają specjalne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego połączonego z  jubileuszem XXV lecia Turnieju o Puchar Pochyłego Boiska dla:Urząd Miasta i Gminy Morawica, Woźniak Sławomir -Wyrób i sprzedaż art. mięsnych, Wytwórnia wędlin,,SZUSTER,, Magdalena Szuster Piekarnia Henryk Stochmal -Piotrkowice, Zbigniew Pietras „PHU Dam-Szym”, Usługi Ślusarsko-Spawalnicze Wesołowski Jarosław, „El-Mak” Elektronarzędzia Paweł Szewczyk Serwis-Sprzedaż – Wypożyczalnia. A także dla pań Justyny Pietras, Katarzynie Szewczyk,Moniki Wesołowskiej i panom Arturowi Bobowskiemu i Piotrowi Polewczakowi.