3.5 C
Kielce
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPlatforma widokowa i ścieżka dydaktyczna – ruszają prace projektowe

Platforma widokowa i ścieżka dydaktyczna – ruszają prace projektowe

Zobacz

13 września samorząd gminy Daleszyce podpisał umowę z wykonawcą na budowę platformy widokowej w Daleszycach oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic w Cisowie i Widełkach. Staną tu wiaty ze stołami i miejscami siedzącymi, będzie także oznakowana ścieżka dydaktyczna.

Jak poinformował burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, inwestycja zostanie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. – Ze strony samorządu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Umowa z wykonawcą została podpisana, prace projektowe ruszą lada dzień. Zakończenie robót budowlanych przewidujemy na maj przyszłego roku – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.

Wykonawcą inwestycji wybranym w przetargu nieograniczonym jest Firma Projektowo-Budowlana „WŁODAR” Michał Włodarz. Umowę na wykonanie zadania swoimi podpisami sygnowali: z upoważnienia burmistrza sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce Piotr Ferens przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Ilony Piwowarskiej oraz właściciel firmy Michał Włodarz.

Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenu po byłej kopalni kamienia w Daleszycach oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic wiejskich w miejscowościach Cisów i Widełki. Powstanie tu ścieżka dydaktyczna w formie pętli i platforma widokowa z trzema przystankami.

Taras widokowy będzie miał konstrukcję drewnianą i wysokość minimum 15 metrów nad poziomem terenu. Powstaną tu cztery stanowiska postojowe, plus jedno dla osób niepełnosprawnych. Wokół platformy staną tablice informacyjne, kosze na śmieci, toaleta, ławki parkowe i stojaki na rowery.

Wokół świetlic oprócz miejsc postojowych, toalet, tablic informacyjnych, ławek parkowych, koszy na śmieci i stojaków dla rowerów wybudowane będą także drewniane wiaty z miejscami siedzącymi i stołami. Ścieżka dydaktyczna zostanie odpowiednio oznakowana i wyposażona w tablice informacyjne.

Koszt wykonania zadania to 579 tys. 900 złotych. Zamówienie współfinansowane jest ze środków RPOWŚ 2014-2020, działanie 6.3 Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo – ZIT KOF. Zakończenie prac i oddanie obiektów do użytku zaplanowano na maj przyszłego roku.

Agnieszka Olech

Galeria

Aktualności

Weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach: Rycerskie potyczki i filmowa wędrówka z Panem Wołodyjowskim!

Miniony weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach był prawdziwą gratką dla miłośników historii i rozrywki. Liczne atrakcje, przygotowane z myślą o turystach w każdym...

Polecamy