3.5 C
Kielce
poniedziałek, 12 maja, 2025
Strona głównaGospodarka32. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od wtorku w Kielcach

32. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od wtorku w Kielcach

Zobacz

Tradycyjnie we wrześniu stolica województwa świętokrzyskiego staje się miejscem spotkań najważniejszych przedstawicieli przemysłu obronnego na świecie. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego każdego roku wpisuje się w globalną sytuację geopolityczną. W 2024 r. wystawa obronna, rozpoczynająca się już we wtorek 3 września w Targach Kielce, odbywa się pod znakiem jubileuszu wstąpienia Polski do NATO. Patronem honorowym wydarzenia jest prezydent RP Andrzej Duda, partnerem strategicznym – Polska Grupa Zbrojeniowa.

Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentuje się 769 wystawców, obecne będą liczne reprezentacje firm z kilkudziesięciu krajów świata, w tym najliczniejsze z Australii, USA i Wielkiej Brytanii. Tegoroczna edycja MSPO nie tylko gromadzi czołowych producentów i dostawców sprzętu wojskowego, ale także ekspertów i decydentów, którzy dyskutują o przyszłości obronności i bezpieczeństwa. W programie znajdą się panele dyskusyjne, prezentacje technologii oraz liczne spotkania biznesowe, które umożliwią wymianę wiedzy i doświadczeń między uczestnikami.

Podczas tegorocznej edycji MSPO, wyjątkowy jubileusz obchodzi wystawa sił zbrojnych. Ekspozycja pod hasłem “25 lat Polski w NATO – 25 lat bezpieczeństwa” podkreśla znaczenie członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim dla narodowego i międzynarodowego bezpieczeństwa. Temat przewodni stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania osiągnięć i postępów, jakie dokonały się w polskich siłach zbrojnych w ramach sojuszu. Elementami wystawy są m.in. miasteczko misyjne, patrolowiec czy śnieżnik. Co roku w organizacji wystawy bierze udział ponad 1000 polskich żołnierzy.

Salon to nie tylko wyjątkowa ekspozycja i biznesowe dyskusje, to także wiele merytorycznych spotkań, które zgromadzą czołowych ekspertów i przedstawicieli branży obronnej. Jednym z nich będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współpraca przedsiębiorstw sektora obronnego z cywilnymi przedsiębiorstwami i jednostkami badawczo-rozwojowymi”. Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych, Instytut Nauk o Bezpieczeństwie na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych UJK oraz Targi Kielce organizują ją pierwszego dnia Salonu we wtorek, 3 września. Będzie poświęcona współpracy polskich przedsiębiorstw obronnych skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej z cywilnymi firmami i uczelniami, instytutami oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi.

7 września w Targach Kielce trwać będzie dzień otwarty MSPO. To wyjątkowa okazja dla pasjonatów wojskowości, rodzin oraz osób ciekawych nowoczesnych technologii obronnych, aby z bliska zobaczyć i dowiedzieć się więcej o wyposażeniu polskiej armii. Na gości czekać będzie nie tylko ekspozycja uzbrojenia polskiej armii czy spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale także występy artystyczne i pokazy dynamiczne. Miłośnicy militariów zobaczą m.in. Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak, czołgi Leopard i wiele innych okazałych pojazdów. Łącznie zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt eksponatów stanowiących wyposażenie Wojska Polskiego.

na podst. Targi Kielce

Aktualności

Gmina Chęciny przygotowuje się do budowy Ośrodka Historii. Podpisano umowę na wykonanie projektu

Gmina Chęciny podpisała umowę na wykonanie projektu i dokumentacji technicznej dla nowej inwestycji, która ma na celu wyeksponowanie bogatego dziedzictwa...

Polecamy