piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościI Zimowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Mniów

I Zimowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Mniów

Zimowy Turniej Tenisa Stołowego odbył się 23 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie. Zjechali tu najlepsi zawodnicy z całej gminy Mniów. Zimowy Turniej Tenisa został zorganizowany po raz pierwszy w historii.

W pierwszej edycji Zimowego Turnieju Tenisa Stołowego wzięli udział prawdziwi miłośnicy tej dyscypliny sportu. – Celem spotkania jest przede wszystkim popularyzacja tenisa stołowego. Turniej to także doskonała okazja do wzajemnego spotkania się i poznania. Organizując tego typu wydarzenia chcemy propagować aktywne formy spędzania czasu wolnego, które przyczyniają się do popularyzacji zdrowej i sportowej rywalizacji – podkreśla wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak, który osobiście wziął udział w rozgrywkach.

A zmagania tenisistów trzeba przyznać były na najwyższym poziomie. – Wszyscy byli znakomicie przygotowani. Widać było doskonałą kondycję i ducha walki – oceniali sędziowie. Po kilkugodzinnych rozgrywkach tenisistów w końcu wyłoniono mistrzów w trzech kategoriach: 6 klasa SP i młodsi, 7-8 klasa SP oraz kategoria OPEN. I tak, w kategorii klas 6 szkół podstawowych niekwestionowanym zwycięzcą został Maksymilian Jachna. Miejsce drugie na podium zajął Kacper Szcześniak, a na miejscu trzecim uplasował się Mateusz Prus. W kategorii klas 7-8 szkół podstawowych miejsce pierwsze na podium wywalczył Michał Kolus. Miejsce drugie zajął Kacper Kolus, a miejsce trzecie przypadło dla Rafała Kolusa. W kategorii OPEN miejsce pierwsze zajął Paweł Zieliński, zdobywca miejsca drugiego został Kacper Dudek, a miejsca trzeciego Jacek Wrzecionowski. Wszyscy zgodnie przekonywali, że w tenisa warto grać. – Tenis stołowy rozwija sprawność fizyczną, poprawia koncentrację i trenuje refleks. To sport dla każdego – mówili tenisiści.

Na zakończenie dla najlepszych zawodników wójt Piotr Wilczak wręczył pamiątkowe puchary. – Chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców do gry w tenisa stołowego. Stoły będzie udostępniać Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mniowie w każdy poniedziałek w godzinach od 18.00 do 20.00. W tej sprawie można kontaktować się z Kamilem Olejarzem. Serdecznie wszystkich zapraszam – zachęca wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak.