Artyści z terenu powiatu kieleckiego wystąpili na orkiestrowej scenie przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas której zbierane były pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Na Placu Artystów w Kielcach można było usłyszeć także artystów z powiatu kieleckiego. Na wojewódzkiej scenie zaprezentowały się uczennice: Karolina Domagała, Wiktoria Motyka, Aleksandra Chmielewska, Anna Katra, Weronika Ściana, Andżelika Ściana i Zuzanna Gola z Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku, które zaśpiewały hity Stanisława Sojki i Marka Grechuty oraz zatańczyły do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Talentem muzycznym pochwalili się także pracownicy i wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu: Julia Żurawska, Agata Gajdek, Zuzanna Cuber, Damian Maciejak oraz Bogdan Kalwat, Tomasz Chodynko i Marek Zięba. Wykonali oni utwory między innymi z repertuaru Czerwonych Gitar. Ponadto, wystąpili uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach – Krzysztof Jaros i Maja Kowalska. Nie zabrakło także świętokrzyskiej muzyki ludowej. Publiczność do wspólnej zabawy zaprosili – Zespół Ludowy „Chełmowianki” z gminy Nowa Słupia oraz Kapela Typowa Janus.

Zabawie towarzyszyła zbiórka pieniędzy. Na scenie odbyła się licytacja darów. Wśród darczyńców byli również pracownicy Starostwa Powiatowego w Kielcach i Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka – Szpitala Specjalistycznego w Kielcach.


 

Galeria