Starosta kielecki Mirosław Gębski uczestniczył w otwarciu jubileuszowej 25. edycji  Międzynarodowych Targów Rolniczych AGROTECH w Kielcach.

Targi AGROTECH to jedna z największych imprez wystawienniczych, odbywających się w Targach Kielce. Można znaleźć na nich najnowszy sprzęt, akcesoria czy środki ochrony roślin, które prezentują liderzy rynku rolniczego z Polski i ze świata.

W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział przedstawiciele władz centralnych oraz samorządowych, wśród nich między innymi Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów, Jan Krzysztof Ardanowski minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senatorowie Jarosław Rusiecki i Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, Marcin Różycki wiceprezydent miasta Kielce, starosta kielecki Mirosław Gębski.

– Polskie rolnictwo jest priorytetem dla polskiego rządu – powiedziała wicepremier Beata Szydło otwierając targi. Minister Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że kieleckie targi rolnicze są wielkim osiągnięciem.


Starosta kielecki odwiedził wystawę, podziwiając najnowszy sprzęt rolniczy, prezentowany przez 750 wystawców z 25 krajów, m.in. Włoch, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Chin i Turcji.

Tegoroczna edycja AGROTECH odbywa się w dniach 15-17 marca. Wraz z wystawą AGROTECH odbywają się również XIX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi „Las-Expo”. Swoje stoiska na targach mają również instytucje, związane z rolnictwem,a  w niedzielę na wystąpią blogerzy i youtuberzy rolniczy.