Nawet 10 lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi miasta, który we wtorkowy poranek został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji I w Kielcach. Stróże prawa podczas przeszukania mieszkania 20- latka zabezpieczyli ponad 360 gramów marihuany. Ocenę za takie zachowanie kielczaninowi wkrótce „wystawi” sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komisariatu znajdującego się w osiedlu Na Stoku od jakiegoś czasu przyglądali się działalności 20- latka. Z informacji mundurowych wynikało bowiem, że młody kielczanin może mieć związek z narkotykowym procederem. We wtorkowy poranek policjanci postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i zapukali do jednego z mieszkań w osiedlu Na Stoku. Bardzo szybko okazało się, że podejrzenia stróżów prawa były niezwykle trafne. W mieszkaniu funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach ujawnili dwa woreczki foliowe, wypełnione suszem. Już wstępne badanie wykazało, że była to marihuana. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 368 gramów tego narkotyku oraz ponad 4800 złotych w gotówce na poczet przyszłej kary. 20- latek został zatrzymany.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem, gdzie będzie się tłumaczył z posiadania znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM


Źródło: KMP w Kielcach

Galeria