Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23 –latkowi, którego w minioną środę zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową miejskiej jednostki Policji. Stróże prawa w mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę ujawnili i zabezpieczyli blisko 230 gramów amfetaminy. Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł inny mężczyzna, który również posiadała nielegalne substancje.

W środę przed południem funkcjonariusze miejskiej jednostki Policji, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na terenie osiedla Sieje zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową toyotą. Po chwili okazało się, że siedzący za kierownicą 27 –latek, posiadał przy sobie dwie porcje narkotyku, który jeszcze niedawno był uznawany jako dopalacz. Mężczyzna został zatrzymany, lecz funkcjonariusze nie zakończyli swojej pracy.

Tego samego dnia policjanci bazując na posiadanych informacjach wytypowali kolejną osobę, która mogła być powiązana z narkotykową działalnością. Kilka godzin później funkcjonariusze dotarli do jednego z mieszkań znajdującego się w tym samym osiedlu. Tam zastali dobrze im znanego 23 –latka. Podczas przeszukania stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli blisko 230 gramów środka określonego jako amfetamina.

Teraz obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków. 23 –latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy z zatrzymanych może trafić do więzienia na 3 lata.


Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach