3.5 C
Kielce
sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościXIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce

Zobacz

30 maja 2019r. na boisku sportowym przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Daleszycach odbył się XIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce.

Turniej miał na celu popularyzację gry w piłkę nożną wśród uczniów szkół podstawowych – jako jedną z form aktywnego spędzania wolnego czasu, integrację szkół podstawowych naszej gminy oraz wymianę doświadczeń nauczycieli wychowania fizycznego.

W tegorocznej edycji Turnieju udział wzięło 7 drużyn: SP Słopiec, SP Szczecno Chłopcy, SP Szczecno Dziewczęta, SP Mójcza, SP Sieraków, SP Daleszyce, SP Niestachów. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem ‘’każdy z każdym’’. Mecze obfitowały w bardzo dużą ilość bramek. Niejednokrotnie dochodziło do ostrych starć, co świadczy o tym, że każdemu zależało na jak najlepszym wyniku. Bezkonkurencyjna okazała Szkoła Podstawowa z Daleszyc, która zdobyła pierwsze miejsce. Kolejne miejsce na podium zdobyła Szkoła Podstawowa z Mójczy, III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa ze Słopca. Oprócz klasyfikacji drużyn przeprowadzona została również klasyfikacja najlepszego zawodnika, w której zwyciężył Karol Biernat ze Szkoły Podstawowej z Mójczy, a najlepszym bramkarzem został Jakub Żebrzowski ze Szkoły Podstawowej z Daleszyc.

Na zakończenie rozgrywek Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – Dariusz Meresiński pogratulował i podziękował wszystkim uczestnikom turnieju.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzca tytułowy Puchar. Profesjonalną obsługę sędziowską zapewnił Paweł Toboła oraz Arkadiusz Janaszek. Koordynatorem zawodów był gminny Instruktor ds. Sportu- Zbigniew Witka.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowania, gratulujemy i zapraszamy za rok.