29 listopada 2918 r. w Szkole Podstawowej w Brzechowie odbył się XIII Przegląd Małych Form Teatralnych w języku angielskim, którego celem jest propagowanie nauki języka angielskiego poprzez zabawę oraz integracja uczniów z Gminy Daleszyce.

W Przeglądzie wzięło udział 8 Szkół Podstawowych z Gminy Daleszyce. Oficjalnie Przegląd otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – Pan Dariusz Meresiński. Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Sierakowa przedstawili „The Cracow Dragon”. Również to samo przedstawienie lecz w zupełnie innej scenerii wystawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mójczy.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Daleszyc chcieli nam pokazać jak bardzo są szczęśliwi i wystawili „I’m happy today.” Szkoła Podstawowa ze Słopca wystąpiła w przedstawieniu „Goldilocks and three bears”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niestachowie pokazali nam „The little Red Riding Hood”. To samo przedstawienie lecz we współczesnej wersji zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Marzysza. „The Wizard Oz” pokazali uczniowie Szkoły Podstawowej z Borkowa.

Na koniec gospodarze wystąpili w przedstawieniu „The Shoemaker and His Guests”. Wszystkie występy były wspaniałe i niezwykle podobały się publiczności. Dziękujemy za wspólną zabawę i naukę języka.


Do zobaczenia za rok!

Nauczycielki Szkoły Podstawowej w Brzechowie:
Renata Dziubek, Maria Tarczyńska

PS. Link ze zdjęciami z Przegladu:
https://spbrzechow.edu.pl/przeglad-malych-form-teatralnych-w-jezyku-angielskim/