Korzystanie z profesjonalnego sprzętu budowlanego wcale nie musi być związane z wysokimi kosztami – rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni wyposażenia tego rodzaju. Z jakimi opłatami trzeba się wtedy liczyć?

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego kierują swoje usługi nie tylko do firm, które potrzebują konkretnego wyposażenia do prowadzenia pracy zarobkowej, ale również do klientów indywidualnych – osób prywatnych, które od czasu do czasu budują, remontują czy wyburzają.

W wypożyczalniach można korzystać z pełnej gamy różnych urządzeń, które przeznaczone są między innymi do murowania i tynkowania, przycinania, spawania, szlifowania, wyburzenia ścian czy utwardzania nawierzchni. Także można wypożyczyć rusztowania, agregaty prądotwórcze.

Wobec tego w wypożyczalniach można uzyskać dostęp do sprzętów, które znacząco ułatwiają prowadzenie wielu prac – nie trzeba przy tym ponosić wysokich kosztów związanych z ich używaniem!


Co wpływa na ceny wynajmu sprzętu budowlanego?

Na koszt wynajmu sprzęt budowlanego wpływa szereg różnych czynników, w tym jego rodzaj, producent, czas wynajmu, a także indywidualne rabaty udzielane przez wypożyczalnię. Warto zwrócić także uwagę, czy wypożyczalnia podaje ceny netto czy brutto. W przypadku cen netto należy doliczyć do nich także podatek.

Przy wynajmie trzeba także liczyć się z kaucją – jest ona wpłacana w momencie przekazania sprzętu do klienta i oddawana wtedy, gdy klient oddaje sprzęt wypożyczalni.

Przykładowe ceny wypożyczenia sprzętu:

  • zagęszczarka do gleby pod podjazdy, tarasy, chodniki – 70 złotych netto za dobę
  • przecinarka elektryczna do glazury – 50 złotych netto za dobę
  • młot wyburzeniowy do ścian, fundamentów, stropów, wylewek – 60 złotych netto za dobę
  • pilarka tarczowa do cięcia desek, drewna, płyt szalunkowych – 40 złotych netto za dobę
  • młotowiertarka – 25 złotych netto na dobę
  • betoniarka – 50 złotych netto za dobę
  • szlifierka przegubowa do gładzi – 45 złotych netto za dobę
  • agregat prądotwórczy – 50 złotych netto za dobę

Wobec tego wynajem sprzętu budowlanego wcale nie jest związany z wysokimi kosztami – zapłacimy wtedy mniej niż w przypadku zakupu sprzętu na własność.

Do wybrania swoich usług zaprasza wypożyczalnia sprzętu budowlanego TEL-BUD, która działa w Kielcach i obsługuje klientów z okolicznych miejscowości. Zapewnia również dostawę sprzętu na miejsce. Dokładne informacje o ofercie, w tym także cennik można sprawdzić na stronie: https://tel-bud.com.pl/cennik/.