piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaAktualnościWielkie sukcesy karateków na turnieju w Szwajcarii. Złoto dla Piotra Węglińskiego!

Bartosz Kruk - radny Miasta i Gminy Morawica

Zawodnicy z Klubu Karate Morawica i Piekoszów wzięli udział w międzynarodowym turnieju w szwajcarskim Stans. Do pokonania mieli 353 zawodników z trzynastu krajów. Poradzili sobie znakomicie i przywieźli jak zwykle najwyższe trofea.

Już po raz czwarty zawodnicy KKM mogli spróbować swoich sił w turnieju SWISS Open Juniors odbywającym się raz do roku w Szwajcarii w mieście Stans. Turniej zgromadził 353 zawodników z 13 krajów i 45 klubów z całego świata. – Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie siedmiu zawodników, z czego czterech po raz pierwszy wzięło udział w tak prestiżowym turnieju o bardzo trudnej formule Full Kontakt, czyli bez ochraniacza na korpus, z dozwolonymi wszystkimi technikami, również w kategorii najmłodszych zawodników – mówi trener i prezes KKM, Andrzej Horna.

Wyjątkowym przygotowaniem wykazał się Piotr Węgliński (kat. -65 kg) z Piekoszowa, który zajął 1 miejsce w konkurencji kata. – Poza tym, Piotr stoczył cztery walki wygrywając miażdżącą przewagą trzy z nich, natomiast w wyrównanej bardzo dynamicznej walce finałowej z reprezentantem Bułgarii sędziowie zdecydowali o wygranej przeciwnika – relacjonuje trener, Andrzej Horna. Warto przypomnieć, że Piotr Węgliński został powołany do Kadry Narodowej do Mistrzostw Europy, które odbędą się już w czerwcu w Pradze.

Tym razem nie powiodło się bardzo mocnej zawodniczce KKM Laurze Sitek (kat. -60 kg) również z Piekoszowa, która w kata nie dostała się do strefy medalowej, natomiast w kumite zdobyła brązowy medal. Laura Sitek po raz trzeci będzie reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy w Pradze.

Bardzo dobrze zaprezentowały się najmłodsze zawodniczki i zawodnicy KKM startujący po raz pierwszy: Nadia Kubiec (kat. +34 kg) z Morawicy po kilku stoczonych walkach zdobyła brązowy medal, Patrycja Gałecka (kat. +34 kg) z Piekoszowa wygrała trzy walki przegrywając czwartą i ostatecznie zdobywając brązowy medal. Karol Sitek (kat. -39 kg) z Piekoszowa stoczył bardzo wymagające walki, ale niestety nie dostał się na podium, za to w kata zdobył brązowy medal. Startujący również po raz pierwszy w Szwajcarii Wiktor Binkowski (kat. -69 kg) z Morawicy zdobył 3 miejsce w kumite. Bez medali wróciła Iga Skrzyńska (kat. +34 kg) z Morawicy, która w kata zajęła 4 miejsce.

Zdaniem trenera Andrzeja Horny, turniej w Szwajcarii był doskonałym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Pradze, które odbędą się już w czerwcu bieżącego roku. Przypomnijmy, że Polskę będzie tam reprezentować trójka zawodników z Klubu karate Morawica i Piekoszów: Laura Sitek, Oliwia Skiba, Piotr Węgliński.

Zarząd KKM oraz zawodnicy i ich rodzice pragną serdecznie podziękować za udzieloną pomoc w organizacji wyjazdu wójtowi gminy Piekoszów Panu Zbigniewowi Piątkowi, Grupie Kolporter i Panu prezesowi Mirosławowi Sroce, Firmie ALCAR Elektromechanika Samochodowa Aleksandrowi Wotlińskiemu, Salonowi marki Opel i Skoda Kielce Panu Piotrowi Jaworskiemu, Firmie Wodociągi Kielce Panu prezesowi Henrykowi Milcarzowi, firmie MEGASTYRO Panu Zdzisławowi Kupis oraz firmie LIOGAM Zgórsko Pani Agnieszce Skrzyńskiej. – Jeszcze raz bardzo dziękujemy za szlachetny gest spełniania marzeń młodych zawodników oraz za możliwość propagowania gmin oraz Polski na turniejach międzynarodowych w szczególności za granicami kraju.OSU! – dziękuje trener Andrzej Horna.

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Piekoszowie. Aleksandra Pastuch i Filip Iwan zwycięzcami.

Blisko trzydziestu uczniów ze szkół z terenu gminy Piekoszów stanęło do rywalizacji w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy...