Uroczysta Msza Święta, niepodległościowy przemarsz, złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego – tak zapowiada się święto odzyskania niepodległości w Piekoszowie, a już 15 listopada odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

W Piekoszowie, jak co roku, uczczony zostanie dzień 11 listopada. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się punktualnie w samo południe od uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Stąd odbędzie się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych na Plac Niepodległości w Piekoszowie. Po meldunku pododdziałów i wciągnięciu flagi państwowej na maszt poszczególne delegacje będą składać kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Równie wyjątkowo zapowiada się tu Koncert Pieśni Patriotycznych. Koncert zaplanowano na 15 listopada. Odbędzie się on w Centrum Kultury przy ulicy Kolejowej w Piekoszowie. Start godzina 17.00. – Będzie można usłyszeć najpiękniejsze pieśni patriotyczne – zapowiada wójt, Zbigniew Piątek. – Uczczenie święta 11 listopada to nasz zbiorowy obowiązek. Podobnie jak pamięć o wydarzeniach sprzed sprzed stu lat. Powinniśmy być dumni, że po 123 latach niewoli możemy mówić ojczystym językiem i być wolnym narodem. Serdecznie zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 11 listopada, a także do udziału w koncercie – zaprasza wójt.


Galeria