5 października, w sobotę na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Olimpic w Strawczynku został rozegramy wyjątkowy turniej sportowy. Wzięły w nim udział drużyny Old Boyów z terenu województwa świętokrzyskiego, w sumie blisko stu zawodników. Niekwestionowanym zwycięzcą zmagań został zespół z Jędrzejowa. Co ważne, w trakcie imprezy sportowej zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację młodej mieszkanki gminy Strawczyn.

Turniej zgromadził blisko sto osób, które rywalizowały o zwycięstwo i nagrody. – Posiadamy w gminie Strawczyn bardzo dobre zaplecze sportowe, dlatego zawsze chętnie włączamy się w organizację wszelkich wydarzeń związanych ze sportem. Tym razem Old Boye ruszyli do boju o Puchar Minister Sportu Anny Krupki i Senatora Krzysztofa Słonia. Spotkanie przebiegło w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. Młodszym polecam brać przykład z drużyn, które pokazały tu dziś, że w piłkę nożną można grać w każdym wieku, mało tego, można to robić naprawdę dobrze – powiedział Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Najwyższe miejsce podium wywalczyła drużyna z Jędrzejowa. – Mamy tu dzisiaj zwycięzcę turnieju, ale gratulacje należą się wszystkim zespołom. Cieszę się, że podjęły się one rzuconego im wyzwania, któremu świetnie podołały. Podziwiam też i szanuję zawodników za to, że mają tak dużo zapału do tego, aby stanąć w szranki z innymi i świetnie się przy tym bawić. Tak trzymać! – mówiła minister sportu Anna Krupka.

Podczas turnieju prowadzona była zbiórka pieniędzy dla młodej mieszkanki gminy Strawczyn, Darii Szlufik. Na jej rehabilitację udało się uzbierać 1 tysiąc 140 złotych. Co ważne, senator Krzysztof Słoń zadeklarował mamie Darii, że w przyszłym roku zabierzę mamę i córkę na turnus rehabilitacyjny organizowany przez niego nad morzem. – Warto pomagać zawsze i wszędzie, warto wsłuchiwać się w potrzeby innych i być na nie otwartym. Musimy pamiętać, że dobro powraca. Ja w to bardzo mocno wierzę i życzę sobie i wszystkim wokoło, aby czynione przez nich dobro powróciło i mnożyło się w jak największym stopniu – podkreślał senator Krzysztof Słoń. – Jeśli chodzi o sam turniej, to jestem pod ogromnym wrażeniem dobrego przygotowania drużyn. Old Boye pokazali dziś prawdziwą klasę i bardzo wysoki poziom. Gratuluję wszystkim, którzy włączyli się w grę oraz tym, którzy zaangażowali się w organizację tak ciekawego wydarzenia – dodał senator.


Na koniec turnieju minister Anna Krupka wręczyła puchary oraz nagrody dla wszystkich drużyn. Następnie, dzięki wsparciu senatora Krzysztofa Słonia uczestnicy zjedli pyszny obiad.

Galeria