Honorowe odznaczenia, morze życzeń i mnóstwo wzruszeń – tak wyglądał okrągły jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego par z gminy Strawczyn, który odbył się 24 września w świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Tego dnia aż szesnaście małżeństw świętowało złote, a cztery pary diamentowe gody.

Wieloletnie małżeństwa

Wśród par, które obchodzą w tym roku diamentowe gody, czyli sześćdziesiątą rocznicę ślubu, znaleźli się: Stefania i Stanisław Buchcic, Marianna i Zdzisław Czarneccy, Marianna i Henryk Stanisław Dula, Teresa i Władysław Gaweł, Zuzanna i Kazimierz Zygmunt Jas, Krystyna i Stanisław Moćko, Daniela i Stanisław Antoni Picheta, Marianna i Józef Poświat, Krystyna Czesława i Stanisław Raczyńscy, Maria Jadwiga i Bolesław Stanclik, Genowefa i Andrzej Stanisław Stefańczyk, Marianna Danuta i Tadeusz Tkacz, Maria Janina i Tadeusz Stanisław Wawrzeńczyk, Stefania i Józef Wilczkowscy, Barbara Wanda i Kazimierz Florian Woźniak oraz Janina i Stanisław Wilczkowscy.

Złote gody, czyli pięćdziesiątą rocznicę pożycia małżeńskiego, świętowali: Stefania i Jan Adamczyk, Stanisława i Władysław Banaś, Helena i Andrzej Buchcic oraz Stefania i Stanisław Piotrowscy.


Medale, gratulacje i życzenia

Z okazji okrągłej rocznicy jubilaci zostali zaproszeni do świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, gdzie zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz listami gratulacyjnymi. Nie mogło też zabraknąć oficjalnych życzeń, które w imieniu całego samorządu gminy Strawczyn złożył wójt Tadeusz Tkaczyk. – W obecności rodzin, dzieci, wnuków, prawnuków, w miłej i serdecznej atmosferze, życzę państwu abyście dalej wspólnie szli przez życie, zawsze uśmiechnięci, zawsze razem i zawsze pewni swoich uczuć. Życzę również kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia, w otoczeniu bliskich i życzliwych wam osób. Z ogromną dumą i satysfakcją wyrażam też swój podziw i uznanie dla waszej postawy trwania w związku małżeńskim, pomimo wielu przeszkód, które z pewnością na waszej wspólnej drodze napotykaliście i gratuluję dzielnego stawiania im czoła – mówił wójt Tadeusz Tkaczyk.

Do życzeń i gratulacji dołączyła także wojewoda Agata Wojtyszek. – Medal, który dziś państwo otrzymaliście honoruje miłość i wytrwałość dwojga ludzi, którzy wiele lat temu przyrzekli sobie, że będą ze sobą aż do śmierci, że będą się wspierać, kochać, szanować. Wiem, że nie zawsze jest łatwo, ale kiedy oddaje się życie drugiemu człowiekowi w miłości, to wszystkie trudności można przezwyciężyć. Dziękuję za to, że jesteście wzorem dla młodego pokolenia, nie tylko dla swoich dzieci i wnuków, ale i dla innych osób, które patrząc na państwa wyciągają wnioski i zaczynają wierzyć, że warto przezwyciężać trudności i być razem do końca swoich dni. Życzę państwu, aby tych wspólnych dni i radości było wiele oraz tego, abyście za kolejne dziesięć lat spotkali się tutaj i razem obchodzili kolejny okrągły jubileusz – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

Głos zabrał również senator Krzysztof Słoń. – Dziękuję państwu za to, że przez te 50, 60 lat wspólnie idziecie przez życie dając nam przykład, że warto. Ale dziękuję również za to, że wspólnie budowaliście naszą ojczyznę, bo przecież wasze lata młodości i pierwsze lata małżeństwa przypadały na ciężki okres w dziejach Polski. Gratuluję niezwykłej wytrwałości i życzę tego, aby łączące was uczucie dodawało wam sił na dalsze wspólne lata – mówił senator Krzysztof Słoń.

Oprócz życzeń były też kwiaty i uroczyste dzielenie tortu. Jubilaci otrzymali w prezencie ciepłe koce. Wydarzenie swoim występem uświetnił Zespół „Swojaki”. Spotkanie upłynęło w miłej i uroczystej atmosferze.

Galeria