Do końca zbliża się przebudowa ulicy Klonowej i Kasztanowej w Piekoszowie. Nakładanie asfaltu rozpoczęto już na ulicy Klonowej, a na ulicy Kasztanowej wykonywana jest podbudowa pod asfalt. Na inwestycję władze gminy Piekoszów pozyskały milionowe rządowe dofinansowanie. Nowymi drogami mieszkańcy pojadą już 18 grudnia. Wtedy to mają zakończyć się prace.

Wykonawcą generalnym przebudowy oby dróg została wyłoniona w drodze przetargu firma Aglet Sp. z o. o. z Warszawy, która złożyła najniższą ofertę cenową za kwotę nieco ponad 4 milionów 747 tysięcy złotych. Połowę z tej kwoty pokryje pozyskane przez władze gminy Piekoszów rządowe dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Było ono jednym z najwyższych w województwie. – Na realizację tej ogromnej inwestycji udało nam się pozyskać ponad dwa miliony złotych rządowego dofinansowania. Dla naszej gminy to bardzo duże wsparcie. Gdyby nie pozyskane środki, to nie bylibyśmy w stanie sami z własnego budżetu przeprowadzić tak dużej inwestycji – przyznaje wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek. – To jedno z naszych największych zadań drogowych. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu rządowemu dwie drogi na Osiedlu Ogrodnik w Piekoszowie przejdą całkowitą metamorfozę. Warto było znieść wszelkie trudy związane z realizacją tego zadania, bo już niebawem mieszkańcy będą mogli przemieszczać się tędy w komfortowych warunkach – podkreśla wójt, Zbigniew Piątek.

Trzeba przyznać, że zakres prac jest tu bardzo szeroki. Poza całkowicie nową nawierzchnią asfaltową zarówno na ulicy Klonowej, jak i na ulicy Kasztanowej, wybudowane zostaną także ciągi pieszo-rowerowe. Całość będzie oczywiście oświetlona, a to wszystko dzięki wybudowanemu tu energooszczędnemu oświetleniu typu LED. Asfalt przy ulicy Klonowej będzie położony na długości 624 metrów, a przy ulicy Kasztanowej na długości 435 metrów.

Prace inwestycyjne powoli dobiegają końca. Kładzenie masy asfaltowej rozpoczęło się od ulicy Klonowej. W tym czasie końca dobiegają roboty związane z wykonaniem podbudowy pod asfalt na ulicy Kasztanowej. – Po zakończeniu prac będzie tu nareszcie bezpieczniej. Jestem przekonany, że zarówno kierowcy, jak i piesi odczują zdecydowany komfort w użytkowaniu tych dróg – zapowiada wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.


Termin zakończenia prac wyznaczono na dzień 18 grudnia bieżącego roku. Śmiało można powiedzieć, że z całą pewnością będzie to wspaniały prezent na święta, w szczególności dla mieszkańców tej części gminy.

Galeria