3.5 C
Kielce
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościUczniowie z Daleszyc najlepsi w XXII Gminnym Drużynowym Biegu Przełajowym o Puchar...

Uczniowie z Daleszyc najlepsi w XXII Gminnym Drużynowym Biegu Przełajowym o Puchar „Barabasza”

Zobacz

W związku z 22 rocznicą nadania Szkole Podstawowej w Daleszycach imienia płk. Mariana Sołtysiaka „Barabasza”, dnia 5 czerwca 2019 r. na terenie MGOK w Daleszycach, odbył się bieg przełajowy o puchar „Barabasza”. Szkoła Podstawowa w Daleszycach była organizatorem wydarzenia, a nagrody ufundowała wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Daleszycach Teresa Rzepecka.

Wszystkich gości, zawodników i opiekunów przywitała wicedyrektor ZSP w Daleszycach Monika Kosmala. Przybliżyła sylwetkę dowódcy oddziału partyzanckiego „Wybranieccy” – patrona szkoły, który walczył w czasie II wojny światowej z okupantem w okolicach Daleszyc. Na zawody przybyli: dyrektor SP w Mójczy – Teresa Stępień, dyrektor SP w Niestachowie – Elżbieta Kasperek oraz sekretarz gminy Piotr Ferens, który reprezentował Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce Dariusza Meresińskiego. Do biegu zgłosiły się reprezentacje ze Szkoły Podstawowej z Niestachowa, Sukowa, Sierakowa, Borkowa, Brzechowa i Mójczy i Daleszyc.

Po podaniu szczegółowych informacji dotyczących biegu, zawodnicy udali się na linię startu. W zależności od wieku mieli pokonać dystanse: 600, 1000 i 1500 metrów. Uczniowie niecierpliwie czekali na start. Dopingowani byli przez swoich opiekunów, kolegów ze szkoły, ale też przez zgromadzonych na trasie rodziców. Starali się pokonać dystans jak najszybciej i co najważniejsze wszyscy dobiegli do mety. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii otrzymali dyplomy, medale i nagrody w postaci piłek, toreb sportowych i bidonów.

I miejsce Maja Kraska – SP Brzechów
II miejsce zajęła Eliza Pawłowska – SP Daleszyce III Marcelina Kuśmiesz – SP Daleszyce