– Budowa Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie idzie zgodnie z harmonogramem – zapewnia Zenon Janus, wicestarosta kielecki.

Trwa budowa Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie. Jak podkreśla wiecestarosta kielecki, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, a na budowie nie przewiduje się żadnych opóźnień.

– W chwili obecnej wykonywane są prace związane z budową pierwszego piętra. W przyszłym tygodniu hala gimnastyczna ma być już zadaszona. Równocześnie trwają prace przy budynku i otoczeniu szkoły. To dobre tempo prac budowlanych pozwala nam być spokojnym co do terminu zakończonych prac – mówi Zenon Janu.

Inwestycja jest jedną z największych w edukacji w ostatnich latach. Kosztować będzie ponad 21 mln. zł. Jej zakończenie  zaplanowano na 30 listopada 2019r. Budowę szkoły, która rozpoczęła się w kwietniu tego roku, wykonuje firma Perfect z Bilczy. Nowa siedziba placówki będzie trzypiętrowa. Jej powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych, z czego sala gimnastyczna – 1250 metrów kwadratowych. Obiekt może pomieścić 450-500 uczniów.


Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie poprzez budowę obiektu i zakup wyposażenia” dofinansowanego z RPO WŚ na lata 2014 – 2020 w kwocie ponad 11, 5 mln zł. Koszt całkowity projektu to 21, 3 mln zł. Koszt kwalifikowalny ponad 16, 5 mln zł.

Galeria