O tytuł najlepszego w powiecie kieleckim walczyło pięć ośrodków szkolenia kierowców. Podczas I Turnieju o Puchar Starosty Kieleckiego dla najlepszego ośrodka szkolenia można było wygrać bezpłatny kurs prawa jazdy, obejrzeć widowiskowe konkurencje i dowiedzieć się wiele o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W sobotę, 22 czerwca do walki o Puchar Starosty Kieleckiego stanęły: Szkoła Jazdy „Arek” – Arkadiusz Saladra z Przyjma, Szkoła Jazdy Andrzej Pytel ze Strawczyna, Szkoła Jazdy Robert Kozieł z Mniowa, Szkoła Jazdy „Mobil” – Łukasz Piwowar z Chmielnika, Szkoła Jazdy „Piekoszów” z Piekoszowa. Przedstawiciele ośrodków szkolenia kierowców mieli za zadanie przejechać po placu manewrowym tak, by nie zrzucić piłeczki z samochodu. W tym trudnym zadaniu najlepiej wykazał się instruktor Krzysztof Kowalczyk ze Szkoły Jazdy „Piekoszów” i tym samym ta szkoła jazdy została zdobywcą Pucharu Starosty Kieleckiego.

Dodatkowo w czasie turnieju do wygrania był bon na bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii B dla osoby z publiczności, która najlepiej rozwiązała specjalnie przygotowany test. Nagrodę zdobyła Emilia Szafarczyk. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców złożył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher. – Cieszę się, że ośrodki szkolenia kierowców z naszego powiatu mogły pokazać dziś swój potencjał oraz mozemy współpracować, by propagować bezpieczeńtwo w ruchu drogowym dla mieszkańców powiatu kieleckiego – powiedział Cezary Majcher.

Podczas turnieju przygotowano także konkurencję dla samorządowców, w której wzięli udział wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek oraz pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Nie zabrakło także policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, a dla najmłodszych prezentowali miasteczko ruchu drogowego.


Galeria