„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Dziś nowi policjanci ślubowali na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Legitymacje służbowe wręczył im pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak.

W sali narad im. Jana Piwnika „Ponurego” odbyło się dziś ślubowanie nowych policjantów. To oni –  z rąk pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach odebrali legitymacje służbowe. Na uroczystości obecna była kadra kierownicza świętokrzyskiej Policji, kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Kielcach oraz rodziny nowo przyjętych policjantów. Insp. Paweł Dzierżak złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Adepci najbliższe 6 miesięcy spędzą w jednej ze szkół Policji. Tam będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Ślubujący dziś funkcjonariusze zostali przyjęci pod koniec ubiegłego roku. W całym 2018 roku, w garnizonie świętokrzyskim rozpoczęło swoją służbę ponad 130 nowych policjantów. Warto przypomnieć, że w październiku odbyła się podobna uroczystość i był to historyczny moment w naszym województwie. Wówczas wszystkie wakaty zostały wypełnione.


Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Galeria