Jest kolorowe, przyjazne dla dzieci i dostosowane do potrzeb maluchów, a przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne – końca już dobiegły prace związane z rozbudową budynku Żłobka Gminnego w Piekoszowie. Powstały nowe pomieszczenia, które niebawem zostaną też w pełni wyposażone. Dzięki inwestycji, na którą władze gminy pozyskały 572 tysiące złotych rządowego dofinansowania, dodatkowo zostanie przyjętych do placówki 26 dzieci w wieku do trzech lat. Wyremontowana część budynku zostanie otwarta 31 stycznia 2020 roku.

Na rozbudowę Żłobka Gminnego w Piekoszowie władze gminy pozyskały 572 tysiące złotych w ramach rządowego programu Maluch+. Całość inwestycji kosztowała 1 milion 134 tysiące złotych, a jej wykonawcą było wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Przemysłowo – Usługowe,,HOTEX’’ Sp. J. z Kielc. – Dokonaliśmy już odbioru technicznego inwestycji. Teraz czekamy na zamówione już wyposażenie. Będą nowe, kolorowe meble i zabawki dla dzieci. Wyposażona zostanie także kuchnia – mówi Pelagia Rusiecka, dyrektor Gminnego Żłobka w Piekoszowie.

W ramach rozbudowy żłobka na parterze budynku powstały nowe pomieszczenia. Swoje miejsce znajdą tu dwie dodatkowe sale dla dzieci, w których łącznie pomieści się 26 maluchów. Będzie też kuchnia z jadalnią, pomieszczenie gospodarcze, a nawet sala gimnastyczna. – Brakowało nam tej sali. Marzyliśmy o tym, aby mieć gdzie organizować nasze wydarzenia, spotkania z rodzicami i warsztaty integracyjne. Będą się tu także odbywać zajęcia ruchowe dla dzieci – zapowiada dyrektor placówki, Pelagia Rusiecka. Warto dodać, że obiekt żłobkowy zyskał też nową, kolorową elewację. W projekcie rozbudowy żłobka przewidziano także budowę tarasów nad salami od strony południowej, które będą stanowić doskonałe zacienienie sal dolnych. Powstałe tarasy na górnym piętrze również mają być zadaszone.

Realizacja inwestycji pozwoli na przyjęcie dodatkowych 26 maluchów. – To była długo wyczekiwana inwestycja, szczególnie przez młodych rodziców, którzy chcą wrócić na rynek pracy. Dzięki pozyskanej rządowej dotacji żłobek całkowicie zmienił swoje oblicze. Jego rozbudowa pozwoli nam na stworzenie dwóch kolejnych oddziałów dla 26 dzieci. W sumie do żłobka będzie uczęszczać 64 maluchów – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.


Wyremontowana część budynku zostanie otwarta 31 stycznia 2020 roku. Warto też przypomnieć, że nie jest to jedyne rządowe dofinansowanie, jakie udało się w tym roku pozyskać dla piekoszowskiego żłobka. Na jego bieżące funkcjonowanie władze gminy Piekoszów pozyskały aż 72 tysiące 600 złotych dofinansowania także w ramach Programu „Maluch+”. Na tym jednak nie koniec. W planach jest również budowa nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw.

Galeria