Policjanci z komisariatu z osiedla Na Stoku w Kielcach zatrzymali wczoraj 25- letniego mieszkańca miasta. Śledczy ustalili, że mężczyzna ten 2 stycznia b.r. wybił szybę w jednym ze sklepów na osiedlu Słoneczne Wzgórze. Wandal wkrótce stanie przed sądem, a grozi mu nawet 5 lat więzienia.

2 stycznia 2019 roku kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie z jednego ze sklepów na osiedlu Słoneczne Wzgórze. Pracownicy poinformowali stróżów prawa, że nieznany wówczas sprawca wybił szybę wystawową, wartą ponad 900 złotych. Sprawą zainteresowali się kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach, którzy rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia wandala. Ich skrupulatna praca dała pozytywny efekt. Mundurowi wpadli na trop doskonale im znanego 25- latka. Mężczyzna ten ukrywał się jednak przed stróżami prawa. Jednak w środę, po godzinie 17 funkcjonariusze zauważyli podejrzewanego na terenie jednej z kieleckich galerii. Nietrzeźwy 25- latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany wkrótce będzie tłumaczył swoje zachowanie przed sądem. Za niszczenie cudzej rzeczy grozi mu do 5 lat więzienia.

 


Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach