wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościRowerem na szczyt Śnieżki

Rowerem na szczyt Śnieżki

Mieszkaniec Kowali dokonał nie lada wyczynu

Już po raz 28 odbyły się zawody Uphill Race Śnieżka. W tym roku wziął w nich udział mieszkaniec naszej gminy – Adrian Daleszak z Kowali.

Uphill Race Śnieżka to możliwość wjechania na rowerze na najwyższy szczyt Sudetów. Możliwość ta zdarza się tylko raz w roku. Już same zapisy na te zawody są nie lada wyzwaniem. W marcu lista startowa zapełniła się już po… 30 sekundach.
Sama trasa to prawdziwa katorga: 13,5 km z centrum Karpacza na najwyższą górą Karkonoszy przy przewyższeniach ponad 1000 m. W tegorocznym wyścigu na starcie stanęło zaledwie 378 zawodników. Wśród nich – Adrian Daleszak. – Ci, którym opowiadałem jak było w Bodzentynie na maratonie MTB wiedzą ,że to był mój maraton życia ale Uphill Race to było jeszcze gorsze wyzwanie. Niesamowity interwał trasy… długo i 90% wspinaczki… – relacjonował tuż po ukończeniu wyścigu. Trasę pokonał w 1 godz. 56 s, uzyskując średnią prędkość 6,68 km/h. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: Adrian Daleszak

Klub Karate Shiro z Bilczy zajął 3 miejsce na mistrzostwach świata w karate kyokushin

W minioną sobotę, karatecy z całego świata rywalizowali w Rzgowie podczas Kyodo World Cup 2024. Udział w zawodach wzięli zawodnicy bilczańskiego Klubu...