Buscy policjanci zatrzymali dzisiaj 26 – letniego mieszkańca gminy Stopnica, który w miniony czwartek znalazł na ulicy portfel. Mężczyzna zamiast odnieść znaleziony przedmiot do Biura Rzeczy Znalezionych lub przekazać policjantom postanowił się nim „zaopiekować”. W piątek policjanci odnaleźli portfel z zawartością dokumentów i częścią pieniędzy. Poszkodowany zgłosił, że było tam jeszcze ponad 5000 zł. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej kodeks karny przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

W piątek do buskiej komendy Policji przyszedł 34 – letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Busko – Zdrój zgłosił policjantom, że zgubił portfel. Zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej w centrum Buska – Zdroju. Poszkodowany podejrzewał, że ktoś znalazł jego własność, bo gdy on wrócił w to miejsce to portfela już nie było. Portfel zawierał dokumenty, pieniądze w kwocie ponad 5000 zł oraz 30 funtów szterlingów. Policjanci przyjęli stosowne zawiadomienie i przystąpili do ustalania przebiegu zdarzenia. Przejrzeli zapisy z kamer monitoringu zainstalowanego w centrum miasta, jak również na sąsiednich ulicach. Jeszcze tego samego dnia do śledczych zadzwonił mieszkaniec podbuskiej miejscowości i zgłosił, że na swoim samochodzie znalazł portfel. Jak się okazało, był to portfel który zgubił 34 – latek. Wewnątrz znajdowały się dokumenty oraz funty, ale brakowało 5000 zł, które ktoś zabrał. Dzisiaj kryminalni zatrzymali 26 – letniego mieszkańca gminy Stopnica, którego podejrzewają o znalezienie portfela, porzucenie go w podbuskiej miejscowości i przywłaszczenie pieniędzy. Śledczy odzyskali część tej kwoty, było to 4500 zł.

Przypominamy!

Zgodnie z kodeksem wykroczeń kto w ciągu dwóch tygodni od znalezienia cudzej rzeczy nie zawiadomi o tym organu Policji lub innego organu państwowego albo w inny właściwy sposób nie poszukuje posiadacza, podlega karze grzywny.


Kodeks karny za przywłaszczenie rzeczy znalezionej przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju