Kryminalni z Komisariatu Policji w Daleszycach zatrzymali wczoraj trzech mieszkańców gminy. Jak wynika z ustaleń policjantów zatrzymani w nocy z soboty na niedzielę pobili 23 i 24- latka. Cała trójka swoje zachowanie będzie teraz tłumaczyć przed sądem. Za pobicie kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, około godziny 2:30. Wówczas na jednej ze stacji paliw w gminie Daleszyce dwóch mężczyzn zostało zaczepionych przez grupę osób. Między osobami doszło do wymiany zdań i w pewnym momencie 23 i 24- latek odeszli główną drogą w kierunku centru miejscowości. Wówczas podjechał do nich samochód z którego wysiedli czterej mężczyźni, których pokrzywdzeni napotkali na stacji paliw. 23 i 24- latek zostali zaatakowani przez nieznajomych i pobici. O całej sprawie dowiedzieli się funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego daleszyckiego komisariatu. Mundurowi bardzo wnikliwie przeanalizowali wszystkie zebrane informacje i tak wpadli na trop napastników. Wczoraj mundurowi odwiedzili trzech mężczyzn w wieku 17, 22 i 23 lata, którzy zaskoczeni wizytą stróżów prawa zostali zatrzymani.

Cała trójka stanie przed sądem, gdzie będzie tłumaczyć się ze swojego zachowania. Najprawdopodobniej dołączy do nich również czwarty z napastników, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Za pobicie polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach