Na początku czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy Daleszyce podpisano dwie umowy, dzięki którym powstanie dokumentacja projektowa na wykonanie pięciu sal gimnastycznych oraz dwóch boisk sportowych.

Powstają właśnie koncepcje architektoniczne do wybudowania sal gimnastycznych wraz z zapleczem sanitarnym dla pięciu szkół na terenie naszej gminy. Mowa tu o placówkach w Marzyszu, Słopcu, Szczecnie, Brzechowie oraz Borkowie. Według założeń do istniejących budynków szkół mają być dobudowane nowoczesne sale gimnastyczne.

– Chcemy, aby młodzież z naszej gminy miała dobre warunki do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dlatego staramy się doposażać pracownie naukowe ale także dbać o odpowiednią infrastrukturę sportową. – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.

Dodatkowo w pracowniach projektowych powstają opracowania dotyczące budowy dwóch boisk sportowych. Nowe boisko przystosowane do gry w mini piłkę nożną powstanie w Mójczy, natomiast boisko wielofunkcyjne wybudowane zostanie w Borkowie.

– Boiska będą spełniać wszystkie wymagane normy, będą ogrodzone, wzdłuż nich powstaną trybuny, a nawierzchnia będzie wykonana z trawy syntetycznej. – podsumowuje Burmistrz.

Wszystkie projekty maja być gotowe na początku przyszłego roku, a ich koszt wyniesie ok. 300 tys. zł.

Mateusz Fąfara

Galeria