Wręczyliśmy nagrody dla laureatów konkursu „Powiat Kielecki zaprasza”, zrealizowanym w ramach czternastej edycji Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. „Dla Ziemi, dla siebie”  w roku szkolnym 2017/2018. 

Powiat Kielecki to wyjątkowa kraina wpisana w pejzaż, którego naturalne cechy podkreśla wysoki standard ekologiczny utrzymywany m.in. poprzez rozbudowany system ochrony środowiska z licznymi rezerwatami, parkami krajobrazowymi i pomnikami przyrody. To zdrowa kraina atrakcyjnych kompleksów leśnych, czystych rzek, w której każdy miłośnik wypoczynku na łonie natury znajdzie coś dla siebie.

– Organizując ten konkurs chcieliśmy, aby prace ukazały różnorodność krajobrazu, bogactwo przyrodnicze oraz historyczne powiatu kieleckiego, i na swój sposób zachęciły do aktywności turystycznej i sportowej, związanej z bezpośrednim kontaktem z przyrodą – powiedział Michał Godowski, starosta kielecki.

Na 17 makietach z 7 placówek oświatowych uczniowie przedstawili najważniejsze zabytki i miejsca warte odwiedzenia. Tym samym pokazali powiat kielecki – naszą małą ojczyznę, pełną wyjątkowych zabytków oraz urokliwych miejsc.


– Mam nadzieję, że konkurs zachęcił wszystkich do zwiedzania i odkrywania kolejnych tajemnic powiatu kieleckiego. Gorąco pragnę podziękować nauczycielom, opiekunom i dyrektorom placówek, którzy zachęcali Was do udziału w konkursie. Liczę, że z niesłabnącym entuzjazmem i zaangażowaniem będziecie uczestniczyć w kolejnych edycjach Programu edukacji ekologicznej – dodał Marek Kwieiceń, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce  – Lena Kozera z III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Nowej   Słupi; opiekun: Pani Małgorzata Prochenka – Cieśla;

II miejsce – Izabela Smardzewska  i Agata Kwas z III klasy gimnazjum w Szkole  Podstawowej w Chęcinach; opiekun: Pani Urszula Orkisz – Wiącek;

III miejsce – Jakub Sito z III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Krajnie; opiekun: Pani Małgorzata Szlufik;

Wyróżnienie – Kacper Szpakiewicz z I klasy liceum i Mariusz Miętkiewicz z III klasy gimnazjum z Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie;  opiekunowie: Pani Barbara Rejnowicz i Pani Magdalena  Pawłowska;

Wyróżnienie – Małgorzata Adamiec z II klasy gimnazjum w Zespole Szkół  Ponadpodstawowych w Nowinach;  opiekun: Pani Dorota Młynarska.

Galeria