Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 20 –letniemu mieszkańcowi gminy Miedziana Góra, który usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w miniony czwartek przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy w jego domu ujawnili i zabezpieczyli 250 gramów suszu roślinnego, zidentyfikowanego jako marihuana.

Kieleccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Miedziana Góra może trudnić się nielegalnym procederem. W miniony czwartek stróże prawa postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i dotarli do domu 20 –latka.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili łącznie 250 gramów suszu roślinnego, zidentyfikowanego jako marihuana, dwa młynki służące do mielenia tego specyfiku oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, natomiast zabezpieczone narkotyki przekazano do laboratorium kryminalistycznego.

Wczoraj 20 –latek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową miejskiej jednostki Policji podkreślają, że to nie koniec ich pracy nad tą sprawą i nie wykluczają kolejnych realizacji oraz zatrzymań.

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach

Galeria