Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach dbając o najwyższe standardy pełnienia służby podnoszą własne kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w szeregu szkoleń zawodowych. Kilka takich szkoleń odbyło się w minionym tygodniu.

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu kieleckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wyposażani są zarówno w nowe radiowozy jak również i mobilny sprzęt do badań stanu trzeźwości. W ostatnim czasie otrzymali mobilne, elektroniczne urządzenie DrugRead służące do obiektywnej analizy i dokumentowania wyników przeprowadzonych badań kierujących na zawartość środków odurzających w organizmie. W związku z powyższym w miniony piątek funkcjonariusze kieleckiej drogówki uczestniczyli w szkoleniu z korzystania, z nowego testera. Dzięki temu policjanci na drogach będą mogli dokonywać częstszych kontroli kierowców pod kątem zażywania narkotyków.

Ponadto od kilku miesięcy prowadzone są szkolenia policjantów z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym. Celem kursu jest rozwijanie umiejętności panowania nad samochodem i kształtowanie prawidłowych reakcji za kierownicą w sytuacjach ekstremalnych. Podczas szkolenia policjanci uczą się bezpiecznej i efektywnej jazdy oraz sposobów minimalizowania ryzyka wypadku lub kolizji. Jedną z technik jaką ćwiczą funkcjonariusze, jest opanowanie techniki wyprowadzania pojazdu z poślizgu oraz doskonalą technikę jazdy.

Wszystkie szkolenia prowadzone są w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych policjantów, a co się z tym wiąże, w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Opr. MP

Źródło: KMP w Kielcach

Galeria