Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia odbędzie się II Bieg Charytatywny w Morawicy. Tym razem biegacze pomogą państwu Marcie i Tomkowi z Brzezin, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Chęć pomagania po raz kolejny sprawiła, że Morawicka Aktywna Grupa Inicjatyw Kulturalnych postanowiła zorganizować bieg, z którego środki zostaną przeznaczone dla potrzebujących. Tym razem pomoc zostanie udzielona państwu Marcie i Tomkowi z Brzezin, którzy od czasu wypadku samochodowego sprzed 20 lat poruszają się na wózkach inwalidzkich. Na ich obecną sytuację wpłynął fakt, że przed dwoma laty pani Marta złamała poważnie rękę, która nie chce się prawidłowo zrosnąć, zaś pan Tomek przeszedł sepsę, która poważnie nadwyrężyła jego zdrowie. Przez dwa miesiące pani Marta czuwała przy łóżku męża, któremu udało się szczęśliwe wrócić do domu dopiero po długim leczeniu w szpitalu. Do tej pory Marta i Tomasz nie zwracali się po pomoc, jednak te wydarzenia wpłynęły nie tylko na ich sytuację, ale również na życie ich córki Julii. Rodzina potrzebuje środków, by wrócić do dawnego życia i funkcjonowania sprzed choroby pana Tomka.

Wydarzenie rozpocznie się koło zalewu w Morawicy o godz. 10. Wszyscy uczestnicy biegu dostaną pamiątkowe medale, zaś puchary oraz statuetki przygotowano dla najlepszych, najmłodszych oraz najstarszych uczestników biegu. Zapisywać na bieg można się na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php…

Środki zebrane w trakcie wydarzenia zostaną przeznaczone dla rodziny z Brzezin – przed startem będzie można uiścić wpisowe, które wynosi minimum 20 zł. Także Starostwo Powiatowe w Kielcach dofinansowało bieg charytatywny.