Szkolny ośrodek sportu bilardowego powstał w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach. To pierwszy taki ośrodek w mieście i regionie. W uroczystej inauguracji działalności ośrodka udział więzła wicemarszałek Renata Janik i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Henryk Milcarz.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica, to najstarsza szkoła powszechna w Kielcach, z ponad 200 letnią tradycją sportową. Powstanie ośrodka to zapowiedź otwarcia klasy sportowej o profilu bilardowym. – Chcemy wykorzystać potencjał sportu bilardowego w kształceniu dzieci. Wierzę, że dzięki pomocy wielu środowisk uda nam się to zrealizować. Instruktorzy już są przeszkoleni przez trenerów. Mamy również dwa profesjonalne stoły bilardowe – podkreślała dyrektor szkoły Żaneta Szczepaniak.

Wydarzenie połączone było z wręczeniem nagród finalistom pierwszej edycji konkursu plastycznego „Bilardowa Jedynka”, promującego bilard wśród dzieci. Uczniom gratulował Michał Turkowski, mistrz Polski w bilardzie.


Uroczystą inaugurację szkolnego ośrodka bilardowego zakończył pokaz tricków bilardowych w wykonaniu Bogdana Wołkowskiego, 14-krotnego mistrza świata w tej dyscyplinie.

Galeria