Wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu pomysłodawców i organizatorów akcji pomocowej pod hasłem „Paczka na święta”, a przede wszystkim darczyńców o wielkich sercach, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel o pomoc dla potrzebujących rodzin z terenu Miasta i Gminy Morawica. Dziś trafiły już do nich ogromnych rozmiarów paczki. Aż piętnaście rodzin będzie miało piękniejsze święta.

Dziś od samego rana w Centrum Samorządowym w Morawicy było tłoczno. Ogromnych rozmiarów paczki wnosili tu kolejni darczyńcy. Opisane i pięknie zapakowane natychmiast trafiły do potrzebujących rodzin. – W tym roku do organizowanej już po raz drugi paczki zgłoszonych zostało piętnaście rodzin. Wszystkie otrzymały pomoc i trzeba podkreślić, że jest to realna pomoc. Z tego miejsca pragnę złożyć serdeczne podziękowania darczyńcom, którzy po raz kolejny udowodnili jak wielkie mają serca. Dziękuję także wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji – dziękował burmistrz Miasta i Gminy Morawica, który wręczał dziś osobiście pisemne podziękowania na ręce darczyńców.

Ilość paczek w Centrum Samorządowym w Morawicy rosła dosłownie z minuty na minutę. Prawdziwy rekord w ich ilości pobili uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły w Morawicy. – Blisko dwa tygodnie zbieraliśmy potrzebne artykuły. Zarówno uczniowie jak i rodzice znowu stanęli na wysokości zadania – mówi jedna z nauczycielek, Edyta Groszek. – Wybraliśmy do pomocy samotną mamę z córką w przedziale wiekowym od 7 do 9 lat. Oprócz produktów, które wymienione zostały w potrzebach rodziny, ku naszemu zdziwieniu i bardzo miłemu zaskoczeniu, trafiło także całe pudło pięknych ubrań i butów. W kolejnych są maskotki, gry edukacyjne, pomoce plastyczne i wiele pięknych niespodzianek, z których mała dziewczynka z całą pewnością ogromnie się ucieszy – mówi nauczycielka Dorota Molendowska. Dzięki całej społeczności szkolnej do samotnej mamy z córką trafiły dziś aż 32 ogromne paczki o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Dużym zaangażowaniem wykazały się także szkoły z Bilczy, Brzezin, Dębskiej Woli i z Chmielowic, które przygotowały równie pokaźne paczki dla wybranych przez siebie rodzin. – Ilość podarunków i szybka reakcja mieszkańców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – podkreśla Damian Woźniak, koordynator akcji, który wspólnie z radnym Ryszardem Znojem oraz Józefem Znojem z OSP w Nidzie i Jerzym Rożkiewiczem z OSP w Brudzowie natychmiast rozwozili paczki do rodzin. – Nie da się opisać słowami ich radości. Będą mieli prawdziwie piękne święta – dodaje radny Ryszard Znój.

Agnieszka Olech 


 

Galeria